Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

İngiliz Astronottan Korkutan Açıklama: Uzayın Derinliğinde Dev Ahtapotlar Var…

İngiliz astronot tüm dünyanın ilgisini çekecek bir açıklamada bulundu. Grady, uzayın derinliklerinde dev ahtapotların bulunduğunu dile getirdi.

Dünya’nın dışında bir gezegende canlı olup olmadığı insanlığın varoluşundan bu yana merak edilegelen bir konu… Ancak yapılan son bir açıklama, uzayda canlı dev ahtapotların olduğunu gösteriyor!

JÜPİTER’İN EUROPA’DA YAŞAM BELİRTİSİ

Britanyalı bir astronom, Jüpiter’in uydusu Europa’da yaşam gelişme olasılığının neredeyse kesin olduğunu söylüyor. Monica Mary Grady’e göre bu yaşam formu “ahtapotları” andırıyor.

Ay’dan biraz daha küçük olan ve yüzeyi buzla kaplı olan Europa’nın buz tabakasının altında bir okyanus olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Grady, buz tabakalarının altında yaratıklar olduğuna oldukça emin.

FİLME KONU OLMUŞTU

Gök bilimci, Mars’taki yer altı mağaralarında da yaratıklar olabileceğini düşünüyor. Hatta, mağaraların bu yaratıkları tehlikeli radyasyondan koruduğunu da söylüyor.

2016 yapımı Geliş (Arrival) filminde de ahtapot benzeri uzuvlara sahip uzaylılar işlenmişti ve insanlıkla olan iletişimleri filme konu olmuştu.

Related posts

İlk uzay radyasyonu test altyapımız kuruldu

Fatih Akgün

40 yıl önce uzaya Fırlatılan Pioneer11

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

NASA, James Webb Uzay Teleskobu’nun Yeni Fotoğraflarını Paylaştı

Fatih Akgün

Yorum Yap