Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ YAŞAM

İngiltere, Covid-9 ile Mücadele İçin Oyun Endüstrisiyle İş Birliği Yaptı!

İngiltere, Oyun Endüstrisiyle İş Birliği Yaptı..

İngiltere hükümeti, Koronavirüs salgını ile mücadele etmek için oyun endüstrisi ile iş birliği yaptı. Artık bu oyunlar da “COVID-19 kapsamında.” haberiniz olsun.

İngiltere hükümeti, koronavirüs hakkında daha fazla İngilize ulaşmak için oyun şirketleriyle ortaklık yaptığını açıkladı. Bu anlaşma ile beraber, daha fazla İngiliz evine “temel sağlık mesajları” ulaştırma amacı güdüyor. Hükümet, oyunlara COVID-19‘a ilişkin mesajları yerleştirerek İngilizleri bilgilendirecek.

Evet, tüm dünyayı kasıp kavuran COVID-19 salgınına karşı hükümetler pek çok koldan mücadele etmeye çalışıyor. Sağlık alanındaki çalışmalar bir yandan, insanları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar da gerek geleneksel medyanın yoğun olarak kullanıldığı, gerekse de yeni medya düzeninin erişiminden faydalanılarak insanlara aşılanmaya çalıştığı dönemde, İngiliz hükümeti oyunları da kapsam içine almış.

İngiltere hükümeti yaptığı açıklama ile bazı oyun şirketleri ile ortaklıklar geliştirdiğini söyledi. İngiltere’de tam 37 milyon kişinin oyun oynadığını ve bu nedenle bu kitlenin düzenledikleri dijital kampanya için potansiyel erişiminin büyük olduğunu vurguluyor.

Bu açıklama ile beraber İngiltere’deki oyuncular, Candy Crash SagaSniper Elite 4, DiRT Rally 2.0 ve Farm Heroes gibi oyunlarda, hükümetin COVID-19 sloganını görecekler: “Evde Kalın, Hayat Kurtarın

İngilitere hükümeti, diğer oyun şirketlerini de bu kampanyaya davet etti. Kampanyaya katılmak isteyen oyun firmaları, [email protected] adresinden iletişime geçebilirler.

Related posts

Gözlerimizi mavi ışıktan koruyan gözlüklerin faydası

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Sony MWC 2020 kararını açıkladı Sony de LG ve Amazon gibi MWC etkinliğine katılmayacağını resmen duyurdu.

Meryem ACAR

Türkiye’de Can Kaybı 30 Oldu !

Fatih Akgün

Yorum Yap