Teknolojix Haber
SEKTÖREL TeknolojiXHaber

Inline Fest & İçmimarların Çevrimiçi Tasarım Festivali !

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı İçmimarlar Odası tarafından, içerisinde atölyelerin, tasarımcı sohbetlerinin, marka söyleşileri ve müzik performanslarının olduğu çevrimiçi bir festival düzenleneceği bildirildi.

İçmimarlar Odası web sitesinde  23.05.2020 tarihinde yayınlanan ‘Inline Fest’ isimli duyuruya göre, çevrimiçi festival 30-31 Mayıs tarihlerinde tüm gün boyunca sürecek.

Çevrimiçi festival, sosyal paylaşım siteleri Youtube ve Instagram üzerinden ilgilileriyle buluşacak.

Duyurunun tam metni şöyle;

Atölyelerden, tasarımcı sohbetlerine, marka söyleşilerinden, müzik performanslarına uzanan dopdolu içeriğiyle Inline Fest; 30-31 Mayıs tarihlerinde tüm gün boyunca devam edecek.

Kaçırmayın!

Paniği tasarımla atlat!

TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şubesinin düzenlediği Online tasarım Festivali “Inline Fest” bir yarışmayla start veriyor. Panik Odası tasarımını 1 Haziran’a kadar paylaş, kazan! Son teslim 1 Haziran’da, detaylar icmimarlarodasi.org.tr’de…

#inlinefest #interiordesign #festival #icmimarlarodasiistanbul

‘PANİĞE GEREK YOK, PANİK ODASI VAR’

İçmimarlar Odası, profesyonellerle ve öğrencilerle birlikte doğal afet, salgın ve de kriz durumlarında devreye sokulabilecek proje tasarlamayı amaç edinen bir yarışma düzenliyor.
Yaklaşık 3-4 kişilik bir ailenin dış dünyayla ve dış etkenlerle bağlantılarını keserek sığınak olarak kullanabileceği ve tüm yaşamsal gereksinimlerin karşılanabileceği küçük ve verimli bir mekan tasarlanması, tasarlanan bu mekanın panik odası olması hedeflenmektedir.
Tanımlanan bu yapının, muhtemel felaketlerde olası zayiatlardan en az etkilenecek şekilde ele alınması beklenmektedir.
İki kategoride düzenlenen yarışmanın;

Öğrenciler şartnamesi için tıklayınız.

INLİNE FEST: 30-31 MAYIS PROGRAM AKIŞI

30 Mayıs Program Akışı;

İçmimar Renda Helin Çizer 30 Mayıs Cumartesi saat 12.30’da Inline Fest’e konuşmacı olarak iştirak edecek. İçmimar Muharrem Subaş’ın moderatörlüğünü yapacağı oturumda “İyi ki ev’lendik” konusu konuşulacak. Oturum, Instagram üzerinden gerçekleşecek.

Sandeco Boya sponsorluğunda gerçekleşecek Wangan Studio canlı sohbeti, 30 Mayıs Cumartesi günü 14.00-15.00 arasında İçmimarlar Odası Youtube kanalında yayınlanacak. İçmimar Onur Aygenç’in moderatörlüğünü üstlendiği sohbette “Pandemi sonrası kalabalık mekanlar” konuşulacak.

Feng Shui Uzmanı Ayşegül Ekti’nin İçmimar Nursema Öztürk moderatörlüğünde düzenleyeceği atölye; 30 Mayıs Cumartesi saat 15.30’da Youtube kanalında Tasarım Parkı’nın katkılarıyla gerçekleşecek.

Sistema Teknolojik yapı CEO’su İhsan Kendirli 30 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de İçmimar Gökçe Türkoğlu Güngör moderatörlüğünde “Ofis yapıları” üzerine konuşacak. Oturum Instagram üzerinden gerçekleşecek.

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Şule Koç, İçmimar Ebru Kuyak moderatörlüğünde Inline Fest’te konuşmacı olarak yer alacak. 30 Mayıs Cumartesi günü saat 20.30’da Instagram üzerinden gerçekleşecek oturumda “Yakın gelecekteki mobilyalar” konuşulacak.

Yönetmen ve Senarist Özcan Alper, anylabtalks Kurucusu Nurgül Yardım Meriçliler moderatörlüğünde Inline Fest’te olacak. 30 Mayıs Cumartesi günü saat 21.30’da “Sinema ve Mekan” konusuyla Instagram üzerinden gerçekleşecek.

31 Mayıs Program Akışı;

Onaranlar Kulübü son zamanlarda öne çıkan 3D baskı teknolojileri ile ilgili atölyesini Inline Fest’te gerçekleştirecek. Oturum, 31 Mayıs Pazar günü saat 12.00’da Youtube kanalında yayınlanacak.

Daikin Türkiye İş Geliştirme Müdürü ve Satış Baş Danışmanı Turgay Yay, 31 Mayıs saat 13.30’da Inline Fest’te olacak. İçmimar Özlem Güven’in moderatörlüğünü gerçekleştireceği konuşma Instagram’da yayınlanacak.

Kontra Mimarlık Kurucusu İçmimar Gülşah Cantaş ve escapefromsofa Kurucu Ortağı Endüstriyel Tasarımcı Mahmut Kefeli, 31 Mayıs Pazar Günü saat 15.00’da Inline Fest’te olacak. Art’ı Mekan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fatoş Altıntaş’ın moderatörlüğünü üstlendiği oturumda “Kırılma noktası başlığı üzerinden” pandemi sonrası evler, mekan kurgularına müdahale ve yeni olmazsa olmazlarımız konuşulacak. Oturum, Tunç Design’ın desteğiyle Youtube üzerinden gerçekleşecek.

31 Mayıs Pazar günü saat 16.30’da Gizem Aytaç, İçmimar Arzu Erçetin moderatörlüğünde Yaratma cesareti “Bir Tasarım Oyuncağı Gom” konu başlığı altında konuşacak. Oturum Youtube kanalında gerçekleşecek.

Archicad Türkiye Distribütörü Bimsoft, 31 Mayıs Pazar günü saat 18.00’da Archicad uygulamaları üzerine atölyesini gerçekleştirecek. Atölye Youtube kanalı üzerinden gerçekleşecek.

İçmimar Erhan Sağır 31 Mayıs saat 19.00’da İçmimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Merve Yılmazer moderatörlüğünde Inline Fest’te olacak. Oturum Instagram üzerinden gerçekleşecek.

31 Mayıs’ta saat 22:00’da Instagram hesabından yayınlanacak olan Elif Çağlar konseri E.C.A. Serel’in katkıları ile gerçekleşecek.

‘TEŞEKKÜRLER’

İçmimarlar Odası sosyal paylaşım sitesi Instagram üzerinden çevrimiçi festivali destekleyen tüm destekçilerine teşekkür etti.

Related posts

Skoda Kamiq Türkiye’de!! İşte Lansmana Özel Fiyatı!

Nihal Sanlı

Ticaret Bakanı Pekcan’dan Firmalara e-ticaret için büyük destek

Fatih Akgün

2020’nin en iyi markalarında kaç teknoloji firması var dersiniz

Fatih Akgün

Yorum Yap