Teknolojix Haber
ROBOTLAR

İnsan Garson yerine Robot Garsonlar!

Koronavirüs’e Karşı İlginç Çözüm

Hollanda’da bir restoran, Covid-19 salgınına karşı ilginç bir önlemle kapılarını açtı: İnsan garsonların yerine robot garsonlar iş başında.

Hollanda‘daki bir restoran,  Covid-19 salgını sırasında insan-insana teması azaltmak için kullanacağı yeni robot garsonlarını tanıttı. Associated Press’in söylediğine göre Renesse kasabasındaki Royal Palace restoranındaki kırmızı ve beyaz robotlar, müşterileri karşılayacak, yiyecek dağıtımını yapacak ve bulaşıkları masalardan toplayacak. Henüz isimlendirilmemiş robotlar, “merhaba ve hoş geldiniz” diyorlar ve küçük boyunluklar takıyorlar.

 

 

Royal Palace’ın sahibi olan aileden Leah Hu, robotların kendilerine yardımcı olduğunu belirtiyor: “Robotlar bize yardımcı oluyorlar. Ama biz de ortadan kaybolmuyoruz. Biz halen buradayız. Bu endüstride her zaman insanlara ihtiyaç duyulacak.

Hollanda’daki restoranlar salgın döneminde aylarca kapalı kaldı ve şu anda pek çoğu, içeri alınacak kişi sayısına yapılan sınırlamalar ile tekrar açılmaya başlıyor. Robot garsonlar da, yemek dağıtımı ve masayı toplama konularında, Covid-19’u kapamayacakları için yardımcı olacaktır. Ancak bebek sandalyesini getirme gibi konularda müşterilere yardımcı olamayacakları da net.

Related posts

Robot evcil hayvanlar da yapay zeka teknolojisi kullanılacak

Fatih Akgün

İş Dünyası İçin Yapay Zeka Önemli mi, Gerekli mi?

Fatih Akgün

MİNİ ADA KORONA VİRÜSÜ İLE MÜCADELEDE SAĞLIK GÖREVLİLERİNİN YARDIMINA HAZIR

Fatih Akgün

1 Yorum

Umut Yaşar şimşek 4 Haziran 2020 at 6:56 am

Başarılı bir uygulama gibi ama Türk garsonun verdiği özeni kimse veremez Güzel haber için teşekkür ederiz

Cevaplayın

Yorum Yap