Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber UZAY ve SAVUNMA

İnsan Uzay Uçuşu Florida’dan Başlıyor : SpaceX Crew Dragon

Space Crew Dragon

İnsan uzay uçuşu, bir sonraki ay  Florida’nın Kennedy Uzay Merkezi’nden bir SpaceX Crew Dragon gemisini başlatacak olan NASA Demo-2 misyonunun blastoff’uyla Amerikan topraklarında başlayacak . NASA, 1 Mayıs Cuma günü tüm görevin nasıl ilerleyeceğine dair üç basın toplantısı düzenledi.

 

 

Önizlemenin NASA yöneticisi Jim Bridenstine, SpaceX COO Gwynne Shotwell ve NASA program yöneticileriyle başlaması planlanıyor.

İkinci bir haber konferansında NASA ve SpaceX program yöneticileri görev hakkında daha ayrıntılı bilgi verecekler ve planlanan son etkinlik gazetecilere Behnken ve Hurley’nin sorularını sorma olanağı sağlayacak .

Demo-2, özel uzay şirketlerinin yardımıyla astronot lansmanlarını ABD’ye geri döndürmeyi amaçlayan NASA Ticari Ekip programının bir parçasıdır . 2011 yılında Space Shuttle programının sona ermesinden bu yana, Uluslararası Uzay İstasyonuna erişmenin tek yolu bir Russian Soyuz uzay aracındaydı. NASA, program için Space Crew Dragon ve Boeing Starliner’ı seçti; şimdiye kadar sadece Crew Dragon’un astronot taşıdığı belgelendi.

 

1 Mayıs Saat 18:00’da Canlı yayını izleyebilirsiniz.

Related posts

İstanbul için yeni elektrikli scooter kiralama girişimi: MOBI

Fatih Akgün

Spotify’da Grup Oturumu

NASA’dan Gök Taşı Yaklaşıyor Açıklaması!

Fatih Akgün

Yorum Yap