Teknolojix Haber
UYGULAMA

Instagram Anı Hesaplarına Yeni Bir Düzenleme Getiriyor

Sürekli yeniliklerle gelen sosyal medya devi Instagram’ın yakın zamanda masaüstü sürümü için direkt mesaj özelliğini kullanıma açması çok olumlu karşılanmıştı. Şimdi ise karşımıza yeni bir özellik ile daha çıkıyor. Instagram anılaştırılmış hesaplar için yeni düzenleme getiriyor.

Sosyal medya devlerinin test ettiği özellikleri ortaya çıkartmasıyla bilenen test mühendisi Jane Manchung Wong, şimdi de  Instagram‘ın “anılaştırılmış hesaplar’’ için planları olduğunu paylaştı.

Anı Hesabı Özelliği

Instagram‘da,  hayatını kaybeden kişilerin sosyal medya hesabını anı hesabına dönüştürebilme özelliği zaten bulunuyor.

Eğer bir sevdiğiniz ya da yakınınız vefat etmişse onun Instagram hesabını Instagram’da bulunan bir formu doldurduğunuz taktirde anı hesabına dönüştürebiliyorsunuz. Anı hesabı yapıldığı takdirde bu hesaba hiçbir şekilde giriş yapılmıyor ve normal hesaplar gibi görünüyordu. Vefat eden kişinin fotoğraflar ve videoları, kişinin paylaştığı gönderiler dahil Instagram’da kalıyor ve bu hesaplar herkese açık olarak keşfet gibi alanlara düşmüyordu.

İşte Instagram anıtlaştırılmış hesapların diğerlerinden ayrılmasını sağlayacak bir özelliği test ediyor.

Wong’un  kendi hesabında denediği yeni özelliğe göre ise kişinin hesabının altında ‘’hatırlıyoruz ‘’ ibaresi bulunuyor. Bu özellik ile anıtlaştırılmış hesaplar normal hesaplardan ayrılmış olacak.

Koronavirüs nedeniyle her gün ölüm haberleri ile karşılaştığımız bugünlerde hala test aşamasında olan bu özelliği Instagram‘ın sunup sunmayacağı ise belli değil.

Related posts

Görüntülü Konuşmak İçin En İyi Uygulamalar.

Fatih Akgün

Creative Clouds uygulamalarını kullananlar artık Adobe fontlarının tümünü kullanabilecek!

Fatih Akgün

Google’ın Türkiye’de yeni çıkacak Android cihazlarla ilgili kararı

Fatih Akgün

Yorum Yap