Teknolojix Haber
UYGULAMA

Instagram Canlı Yayın Süresi 4 Saate Çıkarıldı!!

Canlı yayın ile alakalı geliştirmelere devam eden Instagram, bugün yaptığı duyuruda canlı yayınları kaydetmeyi sağlayacak ve yayın yapmayı kolaylaştıracak çok sayıda ufak değişikliği platforma getireceğini duyurdu. En büyük güncelleme ise yayın yapma süresinde meydana geldi. Buna göre 60 dakika olan yayın yapma süresi 4 saate çıkarıldı. Uzatılan yayın yapma süresi tüm kullanıcılar için ilerleyen günlerde kullanılabilir olacak. 

instagram

Kullanıcılar ayrıca bir aylık bir süre boyunca gönderiler ve hikayelerde olduğu gibi arşivlerinde canlı yayınlarını da görüntüleyebilecek. Canlı yayını indirip başka bir yerde yayınlamak da mümkün hale gelecek. Ayrıca IGTV üzerinde diğer canlı yayınlara da erişilebilecek. 

Instagram, pandemi nedeniyle kullanım oranında büyük bir artış meydana gelen canlı yayın formatı üzerinde yatırım yapmaya devam ediyor. Değişiklikler konusunda duyuru yapan Instagram, uzun süreli yayınlar sayesinde fitness eğitmenlerinin öğrencilerine eğitim vermeye devam edebileceğini ve aktivistlerin de toplulukları ile sohbet edebilmek için daha fazla zamanı olabileceğini belirtti. 

Canlı yayın konusunda çeşitli platformlar yer alırken, Instagram rekabeti kızıştırmak için çeşitli değişiklikleri uygulamaya devam ediyor. 

Related posts

Netflix, Yakaladığı Başarının Keyfini Sürüyor!

Android 11 çıkış tarihi belli oldu

Fatih Akgün

YouTube Music keşfet özelliği ile güncellendi! (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap