Teknolojix Haber
YAŞAM

Instagram, Engelleme Olayına Büyük Tepki!

Instagram, Büyük Tepki Alan Engelleme Olayına Açıklık Getirdi

Instagram‘ın “siyah hayatlar önemlidir” etiketini “yanlışlıkla” engellemesi, şirketin tutumundan zaten hoşnut olmayan Facebook çalışanlarını deliye döndürdü.

Instagram‘ın istenmeyen gönderileri engelleme sistemi, bazı kullanıcıların #blacklivesmatter (siyah hayatlar önemlidir) etiketiyle paylaşım yapmasını yanlışlıkla engelledi.

Bazı kullanıcılar, etiketi kullandıklarında işlem engellendi mesajıyla karşılaştılar. Hata mesajı şöyle devam ediyordu:

“Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Bazı içerikleri ve işlemleri topluluğumuzu korumak için kısıtlıyoruz. Bir yanlışlık yaptığımızı düşünüyorsanız bize haber verin.”

InstagramTwitter‘da yaptığı açıklamada spam engelleme sisteminin çok sayıda kullanıcının #blacklivesmatter etiketiyle paylaşım yapmasından dolayı tetiklendiğini söyledi. Firma, bu sorunu mümkün olduğunca hızlı bir biçimde çözmek için çalıştığını ve Hikaye yüklemekle ilgili bir ayrı bir sorunu da incelediğini açıkladı.

Firma sorun üzerinde ne kadar süredir çalıştığıyla veya kaç kişinin etkilendiğiyle ilgili bir bilgi vermedi fakat bunu kasıtlı olarak yapmadığını söylemekle yetindi. Firma, bu etiketi kullanan seslerin Instagram‘da duyulması için hızla hareket ettiklerini sözlerine ekledi.

Facebook, şu sıralar Donald Trump’ın Twitter tarafından şiddeti yücelttiği için gizlenen gönderileri hakkında Facebook üzerinde hiçbir şey yapmadığı için çalışanları tarafından eleştiriliyor. Bazı Facebook çalışanlarının, genel müdür Mark Zuckerberg’i eleştirmek için bir sanal greve katıldıkları biliniyor.

Related posts

Türkiye’de plastik poşetlerin kullanım oranları yüzde 77,27 düştü

Fatih Akgün

Mamak Belediyesi mühendislerinin yaptığı Covit19Savar sokaklarda…

Fatih Akgün

100 Yaşındaki Bir Çinli, Corona Virüsünü Yenmeyi Başardı

Yasemin ACAR

Yorum Yap