Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram Hesaplarını QR Kod İle Kolayca Bulabiliriz!!

Instagram, uzun süre önce kullanıma sunduğu Ad Etiketi özelliği ile kullanıcıların özel çıkartmalar oluşturmasını ve diğer kişilerin bu çıkartmaları uygulamaya okutarak kullanıcıların birbirini ekleyebilmesini amaçladı. Bu özelliğin günlük hayatta neredeyse hiç kullanılmaması üzerine Instagram QR kod özelliği karşımıza çıktı. 

Instagram QR kod özelliği kullanıma sunuldu 

Geçtiğimiz yıl Japonya’da kullanıma sunulan ve şu anda dünya genelinde aktive edilmesine karar verilen özellik, adından da anlaşılabileceği üzere QR kodlar oluşturmanızı sağlıyor. Instagram uygulamasından bağımsız bir şekilde QR kodları tarayabilen herhangi bir kamera uygulamasına oluşturduğunuz kodu okutarak hesabı görebiliyor ve çeşitli bilgilere erişebiliyorsunuz. 

QR kodlar özellikle işletmelerin kullanabilmesi için oluşturuldu denilebilir. Zira kullanıcı, QR kodu okuttuğunda işletmenin Instagram hesabını görmekle sınırlı kalmıyor, aynı zamanda varsa mağazasından alışveriş yapabiliyor, açılış kapanış saatlerini görebiliyor. 

QR kod oluşturmak için Instagram’ın Ayarlar menüsüne tıklamak ve açılan pencere QR kod seçeneğine tıklamak gerekiyor. Ancak bu özellik kademeli bir şekilde kullanıcılara sunulduğu için şu anda o bölümde Ad Etiketi yer alıyor. Fakat Ad Etiketi özelliği ise kullanımdan kaldırılacak.

 

Related posts

Corona virüs etkisi: WhatsApp’tan 2 güncelleme birden

Fatih Akgün

Dünya Sağlık Örgütü’nden, Corona Hakkında Bilgi Kirliliğini Azaltmak için WhatsApp Botu

Sümeyye Turhan

Yeni Facebook karanlık mod tasarımı ortaya çıktı (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap