Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram IGTV Yeni Özelliği İle Karşımıza Çıkacak!!!

Instagram IGTV’ye olan ilgi, Instagram Reels özelliğinden sonra bir anda düşüş gösterdi. Instagram bu özelliği tekrar aktif hale getirebilmek için yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Instagram IGTV için altyazı özelliği ile artık bu videolar daha fazla kişiye ulaşacak.

Biliyorsunuz Instagram üzerinden çok fazla video popüler oluyor ancak bu videolar farklı dillerde oldukları zaman daha az kişiye ulaşıyor. Bazen de Instagram üzerinden bazı hesaplar özel çeviriler yaparak paylaşım yapıyor. Şimdi ise Instagram yerleşik olarak IGTV için altyazı seçeneği ekliyor. 

Instagram IGTV için altyazı özelliği pratikte nasıl olacak? 

Instagram IGTV üzerinden yapılan paylaşımlar yapay zekâ tarafından desteklenen bir algoritma sayesinde toplamda 16 dilde otomatik altyazı çevireleri yapabilecek. Otomatik olarak eklenecek bu altyazı özelliği ile Instagram, videoların daha fazla kişiye ulaşmasını istiyor. 

YouTube benzeri bir sistemde işleyecek olan bu özellik, eğer videoda ses yoksa kullanıcıların yardımıyla eklenebilecek. Yani ayarlardan bu videolara özel olarak altyazı eklenecek ve açılıp kapanabilecek. Videoda yer alan ayarlar bölümünden altyazı çevirisi istenirse açılacak istenirse de kapacak şekilde ayarlanabiliyor.

Aktif olarak YouTube üzerinde kullanılan bu özellik bir süredir Instagram’dan da talep ediliyordu. Instagram da kullanıcıların isteklerine cevap vererek, bu özelliği kullanıma sundu. Bu özellik aynı zamanda duyma engelli olan kişilerin de eğlenceli  veya öğretici içeriklere ulaşımını kolay hale getirmeyi hedefliyor. 

 

Reklam:
İnstagram igtv ile ilgili talepleriniz varsa Sadeceon ile instagram igtv izlenme satın al linkine tıklayarak tüm instagram igtv hizmetlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İnstagram hesabınızı daha popüler hale getirmek için her türlü hizmeti bulabilirsiniz. Türk takipçi hizmetlerinden bayan takipçi hizmetlerine, İnstagram yorum hizmetlerinden instagram görüntülenme hizmetlerine kadar bir çok konuda hizmet veren SadeceOn, yetenekli olan satıcıları bünyesinde barındırıyor.

Related posts

Facebook’tan Maske Tüccarlarına Yasak Geldi!

Fatih Akgün

Aston Martin’in canavarı Türkiye’de

Fatih Akgün

Toyota’dan Yerli Otomobil Mesajı! TOGG’tan Toyota’ya Cevap Geldi

Fatih Akgün

Yorum Yap