Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram İle Mesajlaşmada Yeni dönem! 

Instagram ve Facebook Messenger anlaşılan artık birlikte çalışacak. Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg; Messenger, Instagram ve WhatsApp üçlüsünü bir araya getirmeyi hedefliyor.

Instagram ve Facebook Messenger nasıl bir hizmet verecek? 

iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilen yeni güncelleme, Instagram kullanıcılarına bir bilgilendirme ekranı ile rehberlik edecek. Bu ekranda “Instagram üzerinden mesaj göndermenin yeni bir yolu var.” cümlesi ile karşılaşılacak.

Artık sohbet ekranı daha renkli bir görünüme sahip olacak. Ayrıca yeni emojiler ile hızlı yanıt özelliği de bu güncelleme sayesinde gelen yenilikler arasında yer alıyor.

Bundan sonra bir Instagram kullanıcısı kendisine ait olan Facebook profilinde bulunan arkadaşlarıyla doğrudan iletişim kurabilecek. Bunun dışında Instagram ekranının sağ üst tarafında yer alan direkt mesaj (DM) ikonu yerini Facebook Messenger logosuna bırakacak. 

Instagram aracılığı ile Facebook profilinde ekli olan kişiler ile iletişim kurmayı sağlayan özellik henüz geliştirilme aşamasında. Bu nedenle yeni güncelleme henüz sadece ABD’de denenmeye başlandı.

Mark Zuckerberg, Facebook ve Instagram arasındaki iletişimin uçtan uca şifrelenme sistemi ile korunmasını istiyor. Facebook, Apple tarafından geliştirilen iMessage uygulaması ile rekabet ediyor.

2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında Instagram ekibini bünyesine katan Facebook, 2014 yılında WhatsApp ile el sıkıştı. Bu el sıkışmanın bedeli 19 milyar dolar oldu.

 

Related posts

Trendyol Aldığı Tepkilere Karşı O Kupayı Satıştan Kaldırdı!

M. Büşra Kaya

Facebook, Wikipedia Destekli Bilgi Panelini Test Ediyor!

Netflix Belgeselleri YouTube’da Yayınlanacak

Fatih Akgün

Yorum Yap