Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram, Kullanıcılardan Ücret Mi Talep Edecek?

Instagram’ın paylaşıma link ekleme sistemi için bir patent aldığı ortaya çıktı. Facebook’un 2016 yılında almayı başardığı bu patent artık Instagram için de kullanılabiliyor. 

Yeni sistemin henüz yapım aşamasında olduğu belirterek yazımıza başlayalım. Bu projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği ise henüz belli değil. Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg ilgili patent hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadı. 

Instagram paylaşıma link ekleme sistemi değişebilir!

Alınan patentte kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlara eklenmek istenen bağlantı adresleri için ücret talep edileceği yazıyor. Instagram, kullanıcıların kendi paylaşımlarına link eklemesine izin veriyordu ancak diğer kullanıcılar bu linklere tıklayamıyordu. 

Bu sistem hayata geçirildiği takdirde kendi paylaşımına eklediği linkin diğer kullanıcılar tarafından tıklanmasını isteyen kullanıcılar 2 dolar ödemek zorunda olacaklar. Birçok kişi reklamını yapmak istediği sitenin adresini kendi biyografisine ekliyor. Eğer patent gereği ücret alımı olacaksa biyografiye eklenen site adresleri için de ücret alınabilir. 

Facebook’a ait olan bu sistemin tercih edilip edilmeyeceği birçok kişi tarafından hala tartışılıyor. Bir sosyal medya platformunun bir başka sosyal medya platformunda bulunan özellikten esinlenip bunu kendisine uyarlaması artık yadırganmıyor aslında. 

Fotoğrafların açıklamalarına eklenen bağlantı adreslerine tıklanamaması birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanmıyor. Bunun dışında son günlerde herhangi bir kuralı ihlal etmeyen hesapların bile sebepsiz yere kapattırılması da kullanıcıları tedirgin eden diğer unsurlar arasında yer alıyor. 

PATENTİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ!!!!

Related posts

Facebook’un Yenilenen Tasarımı Kullanıma Açıldı! Hemen Test Edin

Fatih Akgün

Facebook Sevdiklerinizle Bağlantılı Hissedin Diye Sarılma Butonu ile Geliyor

Fatih Akgün

Netflix’den “Türkiye’den Çekilme” İddiaları İçin Açıklama Geldi!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap