Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Instagram Müzik Türkiye için test aşamasında

Günümüzün popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram için kullanıcılarını sevindirecek yeni bir gelişme yaşanıyor. Instagram Müzik Türkiye için test aşamasına girdi. Yurt dışında oldukça popüler olan bu özellik, ülkemizdeki kullanıcılara sunulmamıştı.

Instagram Müzik Türkiye için test aşamasında

Popüler sosyal medya uygulamasının müzik özelliği şu anda her bölgede kullanılamıyor. Bazı ülkelere sunulan bu özelliğin Türkiye’de de kullanılabilmesi için çalışmalara başlandı. Şu anda Instagram üyelerinin bir kısmının erişebildiği müzik özelliğinin, yakın zamanda ülkemizdeki tüm kullanıcılar için erişilebilir olması bekleniyor.

Bu özelliğe erişebilen bir kişinin telefonundan alınan ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz.

Bu özellik Türkiye’deki kullanıcıların hepsine aynı anda açılmadı. Instagram üyelerine kademeli olarak sunulması planlanıyor. Bu özelliği şu anda kullanmak isteyen çoğu kişi ‘Bu özelliğe bölgenizde erişim sağlanamamaktadır’ ifadesiyle karşılaşıyor.

Instagram Müzik nedir?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, uzun bir süre önce uygulamasının Müzik özelliğini bazı bölgelerde kullanıma sundu. Peki Instagram Müzik nedir?

Bu özellik kullanıcılara, paylaştıkları hikayenin arka planına müzik ekleme olanağı sunuyor. Bu özellik sayesinde, uygulamada yer alan birçok lisanslı müzik paylaşılan hikayelere eklenebiliyor. Bu şarkılar arasında, günümüzün çoğu popüler parçası yer alıyor.

Hikayeye şarkı eklemek için herhangi bir yeni uygulama indirmek gerekmiyor. Kişi etiketlemek gibi basit bir işlem ile hikaye paylaşırken etiketler arasında yer alan; müzik ikonunu hikayeye sürükleyip, istediğiniz parçayı seçmeniz yeterli oluyor.

 

Related posts

Popüler Mesajlaşma Uygulamasını Kullananlara Şok

Yağmur Kübra Yazıcı

WhatsApp’ta ‘çapraz sohbet’ sistemi geliyor

Fatih Akgün

Yeni Emoji Sonbahara Kaldı (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap