Teknolojix Haber
UYGULAMA

Instagram, Rooms Özelliği İçin ‘Messenger’ Zorunluluğunu Kaldıracak!!

Facebook, 50 kişiye kadar aynı anda görüntülü görüşme yapılabilmesini sağlayan Rooms(Odalar) özelliğini, yakında Instagram kullanıcıları için Messenger’dan bağımsız hale getirecek. Bildiğiniz üzere şimdiye kadar hem Instagram hem de WhatsApp’la entegre edilen Rooms özelliği, kullanıcıları direkt olarak Messenger’a yönlendiriyordu. Ancak bu durum Instagram kullanıcıları için yakında değişecek. 

Facebook, koronavirüs salgını sürecinde patlama yapan çevrimiçi video konferans hizmetlerine rakip olarak olarak Rooms özelliği geliştirmişti. Geliştirdikten sonra, Rooms’u Messenger ile birlikte bünyesinde barındırdığı WhatsApp’a da entegre eden Facebook, son olarak bu özelliği Instagram’a dahil etmişti. 

Yalnız, hangi platformda olduğu fark etmeksizin Messenger Rooms’u oluşturmak ve görüntülü konferans başlatmak isteyen herkesin Messenger hesabı olması gerekiyor, zira Facebook tüm kullanıcılarına bu şartı koşuyor. Bu zorunluluk, Facebook kullanmayanlar için tam bir fiyaskoydu ki anlaşılan sosyal medya devi, yakında bu fiyaskoyu Instagram için ortadan kaldıracak. 

rooms

DigitalInformationWorld’deki bir habere göre; Instagram yakında kullanıcıların yerel olarak Room oluşturup görüntülü görüşme başlatabilmesine izin verecek. Facebook’un bu desteği Instagram’a ne zaman getireceği tam anlamıyla belirsizliğini koruyor. Ancak herhalükarda, kullanıma sunulduktan sonra artık Instagram kullanıcıları platform içerisinde Oda oluşturmak için Messenger’a yönlendirilmeyecekler. 

Rooms için yerel desteğin şimdilik sadece Instagram’a geleceği belirtiliyor. Facebook, tıpkı Instagram’a yaptığı gibi WhatsApp’ı da Messenger’dan bağımsız hale getirecek mi, bu konuyla ilişkin herhangi bir sızıntı yok; ama yine de Facebook geliştiricilerinin Instagram’da böylesine bir karar alması, Messenger kullanmak istemeyenleri mutlu edecektir. 

Related posts

Google’dan Bir Deneysel Uygulama!

Google’ın Messages Önemli Bir Virajı Döndü.

VPN Uygulması İndirmede Muazzam Yükseliş!

Yorum Yap