Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

INSTAGRAM STORY’LERİ NASIL İNDİRİLİR? İŞTE BÖYLEE!!!

Snapchatle hayatımıza giren ve Instagram’a gelmesi ile Snapchat’in fişini çeken “Stories(Hikayeler)” özelliği günlük hayatta sıkça kullanılıyor hale geldi. Bunun üzerine tarayıcılarda Instagram hikaye indir – Instagram story indir” şeklindeki aramaların artmasıyla birlikte, Instagram hikayelerinin nasıl indirileceğini yazımızda paylaşmaya karar verdik;

Instagram Story’leri Nasıl İndirilir? 

24 saat sonra kaybolan Instagram hikayeleri doğrudan uygulama üzerinden maalesef indirilemiyor. Ekran görüntüsü veya ekran kaydı alınarak da kaydedilebiliyor, ancak bu kez görüntü kalitesinde bir kayıp yaşanıyor. Ayrıca uygulamadaki yazılar ekran görüntüsünde / kaydında göründüğü için asıl görüntüye sahip olmuyor. Peki bir başkasının hikayesini kaydetmek istersek ne yapmamız gerekiyor?

 iOS ve Android cihazlar için geliştirilen ve genellikle ‘Instagram story indir / Instagram story kaydet‘ şeklinde adlandırılan uygulamaları kullanmak gerekiyor. 

Instagram Hikaye İndirme: Story Saver – Android 

Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Story Saver, yıllardır kullanılan ve sürekli güncellenen bir uygulamadır. Android kullanıcıları “Instagram Story İndirme” işlemini bu uygulamayı kullanarak kolayca gerçekleştirebilir. 

Uygulamayı açtıktan sonra Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra isterseniz ana sayfada görünen kişilerden seçim yaparak, isterseniz de uygulamanın arama bölümünden hikayesini indirmek istediğiniz kişinin profilini yazarak indirme işlemini yapabiliyorsunuz. 

 

Instagram Story İndir: iStory – iOS 

Apple’un uygulama mağazasındaki güvenlik politikaları nedeniyle iOS için geliştirilen “Instagram Story İndirme” uygulamalarının sayısı oldukça az. Daha doğrusu Apple’dan onay alan uygulamalar az demek daha doğru olur. 

Kullanımı oldukça basit olan iStory bunlardan birisidir. Ancak doğrudan indirmeye izin vermiyor. Hikayeyi gizlice tam ekran bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Tam ekran modunda ekran görüntüsü / ekran kaydı almanız yeterli olacaktır. 

Instagram story indirme uygulamaları güvenli mi? 

Bu kritik bir nokta; App Store ve Google Play Store’da yıllardır yer alan ve yukarıda belirttiğimiz gibi Instagram story indir – Instagram hikaye indir yazdığınızda ilk sıralarda çıkan uygulamalar bulunuyor. Ancak her gün birden fazla uygulama aynı görevi yerine getirdiği belirtilerek mağazalarda yayınlanıyor. 

Bu uygulamalara Instagram hesabınız ile giriş yapmanız gerektiği için sizlere tavsiyemiz, çok fazla yorum alan – ilk sıralardaki uygulamaları tercih etmeniz. Eğer mümkünse işiniz bittikten sonra Instagram hesabınızın şifresini değiştirin. 

Related posts

Devlet Lideri Olsanız Bile Tweet’leriniz Dokunulmaz Değil!!

Fatih Akgün

Facebook’tan Maske Tüccarlarına Yasak Geldi!

Fatih Akgün

ORHAN HAKALMAZ İle Yeni Eserler Sizlerle

Fatih Akgün

Yorum Yap