Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Instagram Threads Uygulaması Artık Direct Özelliğini Taşıyacak

threads

Instagram Threads Uygulaması Artık Direct Özelliğini Taşıyacak

Geçtiğimiz yıl Instagram, Direct olarak bilinen ve kullanıcıların daha hızlı mesaj oluşturmasını ve arkadaşlarıyla mesajlaşmasına olanak tanıyan bağımsız mobil mesajlaşma uygulaması desteğini sona erdirdiğini duyurdu. Kısa süre sonra şirket, durum güncellemelerine ve yalnızca Instagram’da “Yakın Arkadaşlar” olarak tanımlanan kişilerle iletişime odaklanan yeni bir mesajlaşma uygulaması olan Threads’ı başlattı. Şimdi, bu iki mesajlaşma kavramı birleşiyor. Threads uygulamasının en son güncellemeyle, Instagram yine tam gelen kutusu deneyiminden yararlanıyor.

Instagram Threads nasıl çalışıyor?

Son güncellemede, Threads artık iki sekmeli bir gelen kutusu sunacak. “Yakın Arkadaşlar” bölümünde, en sık görüştüğünüz kişilerle mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Yeni ikinci sekme olan “Diğer Herkes” daha büyük Instagram gelen kutunuza erişmenizi sağlar. Uygulama, “Arkadaşları Kapat” sekmesine öncelik vermeye devam edecek ve durumunuz yalnızca “Yakın Arkadaşlar” tarafından da görülebilecek.

Instagram ayrıca, Threads kullanıcılarının yalnızca Yakın Arkadaşları için bildirim almaya devam edeceklerini söylüyor. Ancak, bunun yerine tüm mesajlar için bildirim almak istendiğinde uygulamanın ‘Ayarlar’ bölümünden ayarlanabilir. Threads’teki değişikliklerle, Facebook’un artık bağımsız sohbet uygulamasını daha büyük mesajlaşma platformuna giriş noktası olarak görüp görmediği merak ediliyor. Instagram durumun böyle olmadığını söylüyor. Bir sözcü TechCrunch‘a “Uygulamalar arası iletişim Instagram kullanan kişiler için isteğe bağlı bir güncellemedir ve Threads için etkinleştirilmeyecektir” dedi.

Bu, Mesajlaşma deneyimlerini yükseltmeyi seçerlerse, Instagram kullanıcılarının artık yararlanabilecekleri diğer değişikliklerden bazılarını daha sonra sunacak şekilde güncellenmeyeceği anlamına gelmiyor. Instagram’ın gelecekte bu yeni özelliklerden bazılarını Threads’e getirmeyi düşündüğü de anlaşılıyor. Yine de bu noktada bu proje için kesin bir zaman söz konusu değil.

INSTAGRAM VE MESSENGER SONUNDA BİRLEŞTİ!!!

Related posts

Google Meet, Zoom’a Rakip Yeni Özellikler ile Geliyor

Fatih Akgün

Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram’ın Birleşmesine Engel Çıktı

Yasemin ACAR

Avrupa Birliği’den WhatsApp’a Şifreleme Yasağı Gelebilir

Fatih Akgün

Yorum Yap