Teknolojix Haber
MOBİL

Instagram ve WhatsApp Uygulamalarından ‘Facebook’ Logosu Kaldırıldı

WhatsApp ile Instagram’ın son Android beta sürümleri, isim değişikliği yapan Facebook’un yeni ismi Meta ve logo vurgusuyla geldi. Uygulamaların açılış sayfası artık, Meta ve Meta’ya ait yeni logosunu göstericek. Şimdilik test aşamasında olan yenilik, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara ulaşacak.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını bünyesinde  bulunduran Facebook, kısa bir süre önce oldukça radikal bir karar aldığını duyurdu. Şirketin kurucusu Mark Zuckerberg, şirketin isminin artık Meta olacağını söyledi. Özel bir ekosistemin de duyurusunu yapan Zuckerberg, Metaverse isimli bu teknolojik ekosistemde sanal bir dünya sözü verdi.

Şimdiyse, Facebook’un yeni ismi Meta ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Facebook’a ait anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile çevrimiçi fotoğraf ve video platformu Instagram’ın son Android beta sürümlerinde, Meta ibaresi yer almaya başladı. Geliştiricilerin yaptığı değişiklik, kısa bir süre sonra dünya genelindeki tüm WhatsApp kullanıcılarına ulaşacak gibi görünüyor. Bu adımla kullanıcıların Meta’ya ve logosuna alışmaları sağlanacak gibi görünüyor.

meta logo whatsapp instagram

Bilindiği üzere WhatsApp, bir süre önce yeni bir açılış ekranına sahip oldu. Bu açılış ekranı, WhatsApp logosunu ve ekranın alt kısmında yer alan “from Facebook” ibaresine sahipti. İşte bu durum, mobil uygulamanın son Android beta sürümü ile değişti. Kullanıcılar artık, Facebook’un yerine Meta yazısını ve şirketin yeni logosunu görüyorlar. Öte yandan; Instagram’da da aynı durum yaşanmaya başlamış durumda.

WhatsApp geliştiricilerinin attığı son adım, pek de şaşılacak bir şey değil . Zira whatsApp’ın üst düzey yöneticilerinden  Will Cathcart  , bir süre önce yaptığı açıklamalarda Meta ibaresi ile logosunun WhatsApp’ta görünmeye başlayacağını duyurmuştu. Anlık mesajlaşma uygulamasının son Android beta sürümü, bu değişikliği test aşamasına getirmiş oldu. Instagram’ın da WhatsApp ile kardeş olduğunu düşündüğümüzde, bu adımın da kimse için şaşırtıcı olmadığını ifade edebiliriz.

 

Related posts

Xiaomi Mi 9T Telefon

Xiaomi Mi Mix 3 için Beklenilen Haber Geldi!  ANDROID 10 Güncellemesi Çıktı!

Fatih Akgün

Bir Geliştirici, Ubuntu Touch İşletim Sistemini Xiaomi Redmi Note 7’ye Yükledi

Fatih Akgün

Yorum Yap