Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram Web Sürümüne Canlı Yayın İzleme Özelliği Geldi (Bosanski jezik)

Koronavirüs nedeniyle insanların evlerinde kaldığı bu günlerde eskisine nazaran daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Instagram, web sürümü için canlı yayın izleme desteği sunmaya başladı.

Instagram, Evde Kal sloganlarının sık sık dile getirildiği bu dönemde daha da fazla kullanılıyor ve izlenme sayılarına bakılmaksızın artık hemen her Instagram kullanıcısı canlı yayın paylaşımlarında bulunuyor.

Instagram’daki canlı yayınlar sadece Instagram’ın mobil uygulamaları üzerinden takip edilebiliyordu. En azından şimdiye kadar… Instagram’da yapılan canlı yayınlar bundan sonra Instagram’ın web sürümünden, yani bilgisayarlardan da izlenebilecek. 

Instagram’ın web sürümünde canlı yayınlar, tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi Hikayeler kısmında yer alacak. Açılan bir canlı yayında yorum bölümü, mobil uygulamalarda olanın aksine ayrı bir pencere olarak görüntünün sağ tarafında bulunuyor. 

Popüler sosyal medya ağının canlı yayın uygulamasının web sürümünden izlenebilir hale gelmesi, bundan sonra canlı yayınların bilgisayar aracılığıyla yapılabileceğini de düşündürdü. Ancak Instagram’dan yapılan açıklama canlı yayınların sadece mobil cihazlarla yapılabileceği belirtildi.

Kaynak: Webtekno

Prenosi uživo na Instagramu od sada i u web verziji

Instagram je počeo nuditi podršku za streaming uživo za web verziju. Instagram se još više koristi u ovom periodu kada se često izgovaraju parole “Ostani kod kuće”, a skoro svaki korisnik Instagrama sada objavljuje objavu uživo, bez obzira na njihov broj pregleda. Prenosi uživo na Instagramu mogli su se pratiti samo putem Instagram-ovih mobilnih aplikacija.

Prenosi uživo na Instagramu sada će biti dostupni na web verziji Instagrama. Prenosi uživo u web verziji Instagrama biti će u odjeljku Stories, baš kao i u mobilnoj aplikaciji. 

Related posts

Apple’da TikTok Açtı

Fatih Akgün

Facebook, Workplace Rooms’u Duyurdu!

NASA’dan Doğum Günü Hediyeniz Hubble Uzay Teleskobu Yıldız Fotoğrafı

Fatih Akgün

Yorum Yap