Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram’a Gelecek 5 Yeni Özellik Çok Yakında Kullanıma Sunulacak

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kısa bir süre sonra kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya başlayacak. Özellikle içerik oluşturucuları için çeşitli gelişmeler sağlayan bu yeni özellikler, içerik üreticileri için Insights‘a erişimi kolaylaştıracak.

Instagram’a gelecek 5 yeni özellik

Profil sayfasına eklenen Insights butonunun yanı sıra, mesajları iletme özelliği de eklenmiş durumda.

Instagram’da da WhatsApp’ta uygulanan iletileri yönlendirilebilecek kişi sayısına kısıtlama geçerli olacak. WhatsApp bu sınırlandırmayı, sahte haberlerin yayılmasının önüne geçmek için uygulamıştı.

Gönderilen mesajları silme özelliği hali hazırda Instagram’da mevcut fakat yeni gelecek güncelleme ile bu özellik geliştirilecek gibi görünüyor.

Eklenen canlı yayın başlıkları sayesinde artık yayın içeriğini öğrenmek mümkün olacak. Bu sayede canlı yayınların daha düzenli hale getirilmesi planlanıyor.

Hikayeler kısmına bir kategorilendirilme de eklenmiş gibi görünüyor. Bu sayede artık hikayeler belirli kategorilere göre sıralanabilecek. Ayrıca eklenecek olacak yeni güncelleme ile birlikte Instagram ve Messenger Rooms entegrasyonu gerçekleştirilecek. Bu özellik ile birlikte 50 kişinin katılabileceği oturumlara izin verilecek.

Related posts

Facebook, Fotoğraf ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarılabiliyor!

Fatih Akgün

Fidye Yazılımı; Bitcoin Dolandırıcıları Corona Virüse Başvurdu…

Meryem ACAR

Diyanet’in ‘Fenomen Olma, İyi Ebeveyn Ol’ Mesajlı Yeni Videosu

Fatih Akgün

Yorum Yap