Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram’a yeni özellik ! DM artık Whatsapp gibi olacak…

Facebook tarafından geliştirmeleri devam eden Instagram mesajlar, artık bir mesajlaşma uygulaması gibi deneyim sunabilecek. WhatsApp özelliği kazanacak olan Instagram DM, çok daha kullanışlı bir hale gelecek.

Bilindiği üzere Facebook, WhatsApp ve Instagram’ı satın aldı. Her uygulamanın kullanıcı deneyimleri ile ayrı ayrı ilgilenen Facebook, mesajlaşma özelliklerine büyük önem veriyor.Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram’a yeni özellikler getiriliyor. DM (Direkt mesaj) kısmı Whatsapp ile benzerlik taşıyacak. Facebook tarafından geliştirmeleri devam eden Instagram mesajlar, artık bir mesajlaşma uygulaması deneyimi sunacak.

Tüm dünyada mesajlaşma ile en çok iletişim kurulan uygulamalar arasında yer alan Whatsapp ve Instagram artık benzer özellikler taşıyacak. Mesajlaşmak için WhatsApp’ta telefon numaralı gerekliyken, Instagram’da herhangi bir koşul yok. Instagram’da kullanıcı deneyimleri değerlendirilince 2 yeni özellik getirmeye karar verdi. Bu özelliklerden ilki, mesaj yönlendirme olacak. Diğer özellik ise grup sohbetlerinde en çok kullanılan özelliklerden biri olan alıntılama özelliği olacak.Bu özellikler henüz deneme aşamasında. Yakın zamanda bütün kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

.

Related posts

YouTube Sonunda Görüntü Kalitesini Yükseltiyor!

M. Büşra Kaya

Biyometrik Şifreler ile Yüz Tanıma Teknolojileri Güvenilir Mi?

Meryem ACAR

YouTube’tan telife destek

Fatih Akgün

Yorum Yap