Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram’da Canlı Yayın İle Bağış Toplayabilirsiniz

 Instagram, kullanıcıların canlı yayınlarda bağış toplamasına olanak sağlayan yeni özelliğini yayınladı. Bu özellikle birlikte toplanan bağışların tümü, doğrudan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlanacak.

Instagram

Koronavirüs salgını boyunca  insanların en çok vakit geçirilen iletişim aracı sosyal medya oldu. Instagram da salgının getirdiği ekonomik biraz olsa azaltmak için canlı yayınlarda bağış toplamaya izin verecek bir özelliği kullanıma sundu.

Geçtiğimiz ay platformda canlı yayın özelliğini kullanan kişilerin oranının %70 arttığını açıklayan şirket, görünüşe göre bu artışı oldukça akıllıca bir şekilde değerlendiriyor. Bu noktada şirket, kullanıcıların açtıkları canlı yayınlar aracılığıyla toplanan bağışların tümünün doğrudan kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına gideceğini de belirtiyor.

Kullanıcıların, canlı yayında bağış toplama aracı oluşturmak için ilk olarak Ana Sayfa’nın sol üst köşesinde yer alan kamera ikonuna dokunması ve açılan sayfadan Canlı Yayın’ı seçmesi gerekiyor. Sayfada önce bağış toplama aracı, ardından da destelenmek istenen yardım kuruluşu seçilerek canlı yayına başlanabiliyor.

Yayın sahiplerinin ayrıca başlatılan bağış kampanyasını kaç kişinin desteklediğini ve toplanan para miktarını da ‘Görüntüle’ seçeneğine dokunarak gerçek zamanlı olarak takip edebilmesi mümkün. Bununla birlikte bağış yapan kişilere teşekkür etmek isterseniz de ‘El Salla’ ikonuna dokunabilirsiniz.

Related posts

Facebook’ta karantina karşıtı protestoların organizasyonuna izin verilmiyor (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

‘Dijital Mecralar Komisyonu’ Kuruluyor!

Nihal Sanlı

Devlet Whatsapp Mesajlarını İnceleyebilir mi?

Fatih Akgün

Yorum Yap