Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Instagram’da Yeni Bir Dönem Başlıyor “Instagram Shop”

Instagram’da Yeni Bir Dönem Başlıyor “Instagram Shop”

Instagram‘da yeni bir dönem başlıyor “Instagram Shop” alışveriş tutkunlarını sevindirecek. Sosyal medyanın en büyük platformlarından biri olan Facebook, Instagram üzerinden satış yapmak isteyen kullanıcıları sevindirecek bir haber ile gündemde. İnsanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ olan Facebook, Facebook Shops uygulamasını tanıttı. Facebook’un alışveriş yapmak için kullanılacak Facebook Shops uygulaması, Instagram’a ise Instagram Shop adıyla gelecek.

Instagram'da Yeni Bir Dönem Başlıyor "Instagram Shop"

Kullanıcılara bir nevi seç al sistemi ile alışveriş imkanı sağlayacak olan uygulama ilgi ile karşılandı. Facebook bünyesinde hizmet veren Instagram kısa bir süre önce “Küçük Destek” isimli uygulaması ile işletmelere yardımcı olmuştu. Instagram bu yardımı Facebook ile entegre olarak büyütecek. Yapılacak olan uygulama ile işletmeler ürünlerini hem Facebook üzerinden hem de Instagram üzerinden tüketicilerin beğenisine sunacak. E- ticaret alanında kendini geliştiren Facebook böylece iş yeri sahiplerinin daha fazla ürün satmasını sağlanacak. e-ticaret

Kullanımı oldukça basit ve ücretsiz olan uygulama müşteri bulmakta zorlanan iş yerlerinin daha çok müşteriye kavuşması, tüketicilerin kolay alışveriş yapması gibi bir çok amaçla geliştirildi. Hazırlanan kategoriler üzerinden istediğiniz ürüne kolayca erişebileceğiniz uygulama ile Facebook büyük başarı elde etmeyi hedefliyor. Uygulama da kullanıcı tarafından verilen ilanlar hem Instagram hem de Facebook Messenger ile iletilebilecek. Bunların dışında bu ilanların WhatsApp üzerinden de iletilebileceği firma tarafından açıklandı.

ınstagram

Ayrıca kullanıcılar, daha sonra almak istediği ürüne tekrar bakmak için kaydetme işlemini kullanabilecek. Satışa sunulan ürünler hakkında yorum yapılabilecek ve çeşitli uygulamalar aracılığı ile (Messenger, WhatsApp veya Instagram) sipariş verilebilecek. Ne yazık ki şu an için ABD’de kullanılan uygulamanın Türkiye’ye ne zaman geleceği belli değil.

Ayrıca Zoom Rakibi Messenger Rooms Kullanıma Sunuldu adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Reynmen,Korona Virüsünden Dolayı Realme’nin Instagram Hesabında Canlı Konser Verecek

Fatih Akgün

INSTAGRAM STORY’LERİ NASIL İNDİRİLİR? İŞTE BÖYLEE!!!

M. Büşra Kaya

TikTok, 1 Milyar Kez İndirildi

Fatih Akgün

Yorum Yap