Teknolojix Haber
YAZILIM

Instagram’ın hikaye beğenme özelliği Türkiye’de

Instagram hikayeleri için uzun süredir beklenen beğeni özelliği sonunda geldi. Alessandro Paluzzi adlı teknoloji ajanı tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre şirket, hikayelere bir beğeni butonu eklemek için kolları sıvadı. Peki ya nasıl kullanılır, kimler bu özelliğe erişebilir?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, yaz aylarında hikayeler için yeni bir özelliği test etmeye başlamıştı.

Nihayet Instagram’ın yeni özelliği karşımıza çıkmaya başladı. Bugün bazı kullanıcılar, takip ettiği profillerin hikayelerine göz atarken, sağ alt köşede bir kalp butonu ile karşılaştı. Beklenen yeniliğin böylelikle Türkiye’de kullanıma açılmaya başlandığı ortaya çıktı

ShiftDelete’in aktardığı habere göre; uygulama, bugün bazı şanslı kullanıcılarının karşısına “Artık hikayeleri beğenebilirsiniz” notuyla çıktı.

Söz konusu özellik, “Hikayelere direkt mesaj göndermeden ifade bırakmanın bir yolunu test ediyoruz. Sadece hikayeyi paylaşan kişi beğendiğini görebilir” şeklinde tanımlandı.

Instagram, şu anda bu özelliği kısıtlı sayıda kullanıcıya açmış durumda. Yakında tüm kullanıcılara açılacak fonksiyon henüz test aşamasında ve kademeli olarak dağıtılmaya başlandı.

.

Related posts

Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri (WordPress Eğitimi)

Her iPhone’u Destekleyen Yeni iPhone Jailbreak!

Fatih Akgün

WordPress için 5.4.1 Güncellemesi Yayında

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım