Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Intel,6 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

Intel, bugün yaptığı duyuruda koronavirüse karşı yapılan çalışmalara 6 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu açıkladı. Şirketin yaptığı bağışın 4 milyon dolarlık kısmı, Intel’in bulunduğu ve koronavirüse karşı çalışmaların yürütüldüğü topluluklara aktarılacak.

Bu noktada Intel’in yapmış olduğu 6 milyon dolarlık bağıştan geriye kalan 2 milyon dolar, tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışanlara ve ABD emeklilerine büyük bir fırsat sunarak Intel tesislerinde yardım çalışmalarına ayrılacak. Şirket, yaptığı duyuruda 4 milyon doların tam olarak nereye bağışlanacağını da belirtti.

Intel’in açıklamasına göre 4 milyon dolar; gıda güvenliği, barınma, tıbbi ekipman ve küçük işletme desteğine odaklanan topluluklara ve kuruluşlara bağışlanacak. Bağışlar, her büyük Intel tesisine özgü stratejik kuruluşlara gidecek. Bu kuruluşlar önceden şirket tarafından tanımlanmış durumda.intel

Intel’in ABD’deki bağış alanları arasında Arizona, Kaliforniya, Massachusetts, New Mexico, Oregon ve Teksas eyaletleri dahil. Bununla birlikte bağıştan yararlanacak uluslararası ülkeler arasında Kosta Rika, Hindistan, İrlanda, İsrail, Malezya, Meksika ve Vietnam yer alıyor.

Bugüne kadar koronavirüsle mücadeleye bağışta bulunan şirketler arasında FacebookMicrosoftGoogleApple ve daha birçok dev şirket de  mevcut. Geçtiğimiz saatlerde Google, koronavirüsle mücadeleye yardım etmek için bugüne kadar gördüğümüz en büyük yardımı duyurarak 800 milyon doların üzerinde bir paket açıklamıştı.

Koronavirüs, bugüne kadar açıklanan verilere göre dünya çapında toplamda 615.519 kişide tespit edildi ve 28.717 kişinin ölümüne yol açtı. Virüs vakalarının en çok tespit edildiği yer ise geçtiğimiz günlerde Çin’in yerini alan Amerika Birleşik Devletleri oldu. ABD’deki koronavirüsle enfekte olmuş kişi sayısı 104.860’a yükseldi.

Related posts

Xiaomi, Mijia Markasında İsim Değişikliği!!

Fatih Akgün

BluTV Irak, Azerbaycan ve Katar’a açıldı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Google kurucuları emekli mi oldular!!

Fatih Akgün

Yorum Yap