Teknolojix Haber
DONANIM

Intel’in Yeni Sürücüsü, Bilgisayar Üreticilerinden Onay Almıyor!

Intel’in geçtiğimiz günlerde yeni yayınladığı sürücü güncellemesi, bilgisayar üreticilerin onayına ihtiyaç duyulmadan doğrudan Intel’in sitesinden indirilerek bilgisayara kurulabiliyor.

Intel, yakın zamanda Gear Tactics ve XCOM: Chimera Squad gibi oyunların optimizasyonu için halka açık DCH sürücüleri yayınladı. Intel’in yayınladığı yeni sürücüler, bilgisayar üreticilerin test ve onay sürecine gerek kalmadan kullanıcılar tarafından yüklenebiliyor ve dizüstü bilgisayara veya masaüstü bilgisayara sahip kullanıcılar yeni sürücüleri doğrudan Intel’in sitesinden indirip bilgisayarlarına kurabiliyorlar.

Bilgisayar üreticileri genellikle Intel sürücülerin güncellemelerinin yüklenmesini engelleyen bazı kilitler kullanıyorlar. Bilgisayara üreticilerin onayından geçmeyen Intel sürücülerini yüklemek isteyen kullanıcılar, “Yüklenen sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış. Kurulumdan çıkılacaktır” mesajı ile karşılaşıyorlardı. Intel’in yayınladığı son sürücü güncellemesi olan 26.20.100.8131 ise bu sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor. Güncel sürücü, Intel tarafından “kilidi açık” olarak işaretlendi. Bu işaretleme sürücünün üreticiler tarafından onaylanmadan bilgisayarlara kurulabileceğini gösteriyor.

İntel’in güncel sürücüsünü yüklemek için 6. nesil veya daha yüksek işlemciye sahip bir sistem gerekiyor. 6. nesil veya üstü işlemci kullanan kullanıcılar, güncel sürücüyü “kilidi açık” şekilde yükleyebiliyorlar.  Intel’in yeni sürücüsü, yeni oyunların optimizasyonu sağlayan paketler sunuyor ve bilgisayar üreticilerinin sundukları özellikleri ortadan kaldırmıyor.

Related posts

Keenetic Air adsl, router, extender

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Intel, yüksek performanslı Ponte Vecchio grafik işlemcisini tanıttı

Fatih Akgün

Xiaomi Mi Band 5, Mi Scooter 2 ve Redmi 9 ne zaman çıkacak?

Büşra Seyhan

Yorum Yap