Teknolojix Haber
İNTERNET

Internet Explorer ve “Eski” Edge İçin Yolun Sonu Geliyor!!!

Microsoft, uzun yıllar boyunca internete damgasını vuran tarayıcısı Internet Explorer’ın ve “eski” Edge’in yolun sonuna geldiğini resmi olarak ilan etti. 

Chromium tabanlı yeni Edge web tarayıcısı, Microsoft tarafından bu sene ocak ayında resmi olarak duyurulmuştu. Yeni sürüm, doğal olarak eski Edge’in yerini alacağı için, 20H2’nin ilk kez yeni web tarayıcısıyla geleceği biliniyordu. 

Şimdi de Microsoft, eski Edge’e verdiği desteği sonlandırmaya hazırlandığını söyledi. Bunun ardından tarayıcıya güvenlik güncellemesi sunmayacağını da belirtti. Edge’in eski sürümü için destek süresinin bitişi 9 Mart 2021‘de gerçekleşecek, yani bu noktada çoğu Windows 10 kullanıcısı yeni Edge’i yüklemiş olacak. 

Microsoft, Office gibi birçok web tabanlı hizmetinin Internet Explorer 11’i desteklemeyi durduracağını da belirtti. Bu noktada Teams’in IE11 desteği, 30 Kasım gibi yakın bir tarihte sona erecek. Microsoft 365’in geri kalanı ise bir sene sonra, 17 Ağustos 2021’de tarayıcıyı desteklemeyi durduracak. 

Yeni Edge’in öne çıkan işlevlerinden biri IE Mode, IE11’e ihtiyaç duyan eski uygulamaları desteklemek için sunuluyor. Yani IE11 uygulamalarını Edge içerisindeki bir sekmede çalıştırabiliyorsunuz. Bundan dolayı IE11’in sistemde yüklü olmasına gerek kalmıyor. 

Related posts

Microsoft uyardı : Windows’ ta düzeltemediğimiz bir güvenlik açığımız var!

Fatih Akgün

Telekomünikasyon Alanında Çin 6G Çalışmalarında Büyük Yankı Uyandırıyor… 

Meryem ACAR

21 Aralık Jüpiter, Satürn buluşması Google2020 Kışı doodle’ı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap