Teknolojix Haber
İNTERNET

İnternet Hızı Türkiye’nin Ne Durumda?

OpenSignal’in verileri sayesinde Türkiye’nin internet hızı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bakalım ülkemizin internet hızı ne durumdaymış?

Yapılan araştırma sonucu Türkiye’nin internet indirime hızı konusunda diğer ülkelere göre hangi konumda olduğu ortaya çıktı.

87 ülkede yapılan araştırmaya göre mobil ağ indirme hızında Güney Kore açık ara önde yer alırken,indirme hızının 52,4 Mbps olduğu kaydedildi. Türkiye ise listenin 36’ncı sırasına yerleşirken, indirme hızının 17,1 Mbps olduğu görüldü. Dijital basın arşivinden elde edilen bilgilere göre; geçen yıl internet ile alakalı basına 162 bin 116 haber yansıdığı tespit edildi.

Bu yıl ki haber adetleri incelendiğinde ise 111 bin 795’e ulaştığı görüldü. Sadece internet hızının basında konuşulma oranı ise 218 haber adedi olarak kaydedildi. İnternet başlığı altında yakın zamanda ise 5G haberlerinin yoğunlukta olduğu görüldü.

İnternet hızı ile Güney Kore liderliği elinde bulunduruyor!

OpenSignal‘in verilerinden elde edilen bilgilere göre 52,4 Mbps oran ile mobil ağ indirme hızında Güney Kore’nin ilk sırada yer aldığı görüldü. Araştırma 87 ülkeyi kapsarken Türkiye’nin 36’ncı sırada olması dikkat çekti.

Türkiye böylelikle ilk 50’de yer alırken, indirme hızının ortalama 17,1 Mbps olduğu gözlendi. Mobil indirme hızında iyi olan diğer 2 ülke ise 48,2 Mbps ile Norveç, 42,5 Mbps ile de Kanada olarak saptandı. Buna karşın indirme hızındaki en kötü üç ülke de 1,6 Mbps ile Irak, 3,1 Mbps ile Cezayir, 4,4 ile de Nepal oldu.

Related posts

Türkiye’nin %79’u internet kullanıyor..

Fatih Akgün

Youtube’dan,2019’un En Çok İzlenen 10 Reklamı

BÜŞRA ÇANKAROĞLU

Chroma Cihazlarınıza Razer FireFly V2 fare Matı Tam Uyum Sağlıyor…

Meryem ACAR

1 Yorum

MEVLÜDE 5 Aralık 2019 at 1:34 pm

İnternet artık çok yaygın ve herkes bir şekilde kullanıyor.. Türkiyede internet kullanımı olarak yaygın bir seviyede.. Hız olarak biraz geride kalmış sadece…

Cevaplayın

Yorum Yap