Teknolojix Haber
MOBİL

iOS 13.4.1 ve iPadOS 13.4.1 çıktı! İşte Detaylar…

Apple’ın iOS 13.4 güncellemesini yayınlamasının üzerinden tam iki hafta geçerken, iOS 13.4.1 yayınlandı.İki hafta içerisinde yayınlanan bu ara güncellemenin hedefi iOS 13.4’teki sorunları gidermek.

iOS 13.4.1 yayınlandı! İşte iOS 13.4.1 ile iPhone'lara gelen ...

iOS 13.4.1 ve iPadOS 13.4.1 güncellemesi çıktı!

iOS 13.4 yüklü cihazların daha eski sürümleri kullanan cihazlarla yaşadığı FaceTime sorunu gideriliyor.

iOS 9.3.6 ve daha eski, OS X El Capitan 10.11.6 ve daha eksi sürümleri çalıştıran cihazların bu sorundan etkilendiğini belirtiliyor.

Buna ek olarak ana ekrandaki Hızlı Eylemler menüsünden Bluetooth’un seçilememesine neden olan, Ayarlar uygulamasıyla ilgili hata gideriliyor.

Yaklaşık 110 MB boyutundaki güncelleme( iPhone X için) bu iki ana sorunun yanı sıra tespit edilen onlarca küçük hatayı gideriyor. Performansı iyileştirmeyi yönelik değişiklikler içeriyor. Ek olarak iPad kullanıcıları için iPadOS 13.4.1 yayınlandı.

iPadOS 13.4.1 güncellemesi neler sunuyor?

– iPhone’lar ile benzer şekilde Hızlı İşlemler menüsünden Bluetooth’u seçilememesine neden olan ve eski işletim sistemine sahip Mac ve iPhone’lar ile görüşmeyi engelleyen FaceTime sorunu gideriyor.
– iPad Pro 12.9 inç (4. nesil) ve iPad Pro 11 inç (2. nesil) cihazlarda el fenerinin açılmamasına neden olan sorun ortadan kaldırılıyor.

Apple, iPhone ve iPad’in işletim sistemlerini ayırarak farklı özellikler sunmaya başlamış olsa da, her ikisini de aynı anda güncelliyor.

iOS 13.4.1 nasıl indirilir? 13.4.1 güncellemesini alan cihazlar

iOS 13.4.1 güncellemesini yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmeniz yeterli.

Related posts

Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Belli Oldu!

Fatih Akgün

 Pokemon Go’da İnanması Güç Bir Rekora İmza Atıldı…

Meryem ACAR

Samsung, 5G’li Yeni Akıllı Telefonlarını Tanıttı!

Fatih Akgün

Yorum Yap