Teknolojix Haber
YAZILIM

iOS 14 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri Hangileri?

Apple, WWDC 2020 etkinliğinde yeni işletim sistemlerini tanıtacak. iPhone kullanıcıları iOS 14, iPad kullanıcıları ise iPadOS 14 sürümünü heyecanla bekliyor. Bu kapsamda iOS 14 güncellemesi alacak cihazlar listesi ile karşınızdayız.

Apple, her yeni işletim sisteminde bazı cihazları güncellemeden muaf tutuyor. En çok bilinen modellerden birisi olan ancak günümüzde eskiyen iPhone 5s’e, iOS 13 güncellemesi gelmemişti. Bu yıl şirket farklı bir stratejiyle hareket edecek.

iOS 14 cihaz desteği konusunda kullanıcı odaklı olacak

Geçen yıl iPhone 5s ve iPhone 6’nın iOS 13 güncellemesini almayacağını doğru tahmin edebilen The Verifier, iOS 14 konusunda bir rapor ile karşımıza çıktı. Bu yıl Apple’ın herhangi bir modelini saf dışı bırakmayacağı belirtiliyor. Yani, iOS 13 güncellemesini alan iPhone modellerinin hepsi yeni sürüm ile buluşacak.

iOS 14 güncellemesi alacak iPhone modelleri;

– iPhone 11
– iPhone 11 Pro
– iPhone 11 Pro Max
– iPhone XS
– iPhone XS Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
– iPhone 7 ve 7 Plus
– iPhone SE (2020)
– iPhone SE (2016)
– iPhone 6s ve 6s Plus
– iPod touch (7. Jenerasyon)

iPadOS 14 hangi cihazları destekleyecek?

iPadOS 14 cihaz desteği konusunda iPhone’lar gibi cömert olmayacak. Eski cihazlara olan desteğin kesileceği düşünülüyor.  12.9 inç iPad Pro, 11 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad Air (3. nesil) modellerinin güncelleme alması bekleniyor. Daha eski cihazlar iPadOS 14 güncellemesini alamayacak gibi görünüyor.

Related posts

Microsoft, Edge Güncellemesini Durdurdu!

Ubuntu Linux 20.04LTS “Focal Fossa” hazır.

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

İlk Türk şirketi Finartz ‘Güvenli Ödeme’ sertifikasına sahip oldu!

Yorum Yap