Teknolojix Haber
YAZILIM

IOS 14 ile Gelişmiş Widget’lar

IOS 14 ile Gelişmiş Widget'lar

IOS 14 ile Gelişmiş Widget’lar. Paylaşılan yeni bilgilere göre iOS 14 ile birlikte yeni duvar kağıdı seçenekleri ve ana ekran için Widgets desteği sunabilir

Eylül ayında kullanıma sunulması beklenen iOS 14 işletim sistemi ile karşımıza çıkabilecek olan yenilikleri paylaşmıştık. IOS 14 ile Gelişmiş Widget’lar ve yeni özellikler arasında bir yeni  fitness uygulamasıda mevcut bulunmakta. “PencilKit” adı verilen API ve grup sohbetlerinde @ işareti ile kullanıcıları etiketleme gibi çeşitli yenilikler de yer almaktaydı.

Bugün ise iOS 14 işletim sistemi ile ilgili yeni bilgilerle karşılaştık ve Paylaşılan bilgilere göre iOS 14 ile birlikte yeni duvar kağıdı seçenekleri ve ana ekran için Widgets desteği gelme ihtimali mevcut. Ortaya çıkan ekran görüntülerine göre de yenilenen duvar kağıdı paneli, görsellerin kategorilere ayrılabilmesine izin verebilecek.

"<yoastmark

iOS 14 kodunda bulunan bilgilere göre yeni işletim sisteminin içinde yer alan duvar kağıdı panelindeki görseller “Classic Stripes”, “Earth & Moon” ve “Flowers” olmak üzere 3 kategoriden oluşacak. iOS 14 kodlarında karşımıza çıkan en önemli bilgi ise Android platformunun en başarılı özelliklerinden biri olan Widget’lar ile ilgili oldu.

Paylaşılan bilgilere göre Apple, iOS 14 işletim sistemi ile birlikte Widgets desteğini de iPhone ve iPad modelleri için kullanıma sunulacak. Apple’ın iOS 13 işletim sistemi ile birlikte gelen kısmi bir Widgets desteği sunduğunu da ekleyelim. Fakat şu ana kadar sunulan Widgets desteğinde söz konusu Widget’ların yerlerinin değiştirilmediğini de belirtelim.

"<yoastmark

iOS 14 ile gelecek olan Widgets desteği ile birlikte ise tıpkı Android kullanıcıların hep kullandığı Android platformunda da hep olduğu gibi Widget’lar ana ekranın herhangi bir yerinde taşınabilip kullanılabilecek. iOS 14 ile ilgili her yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Related posts

Tractable’ dan yapay zeka ile kaza ve felaketlerin hasar değerlendirmesi çalışmalarına 25 milyon dolar yatırım daha

Fatih Akgün

Mozilla, Firefox 74’ü Yayınladı.İşte Özellikleri:

Yasemin ACAR

Türk Tasarımcıdan Büyük Beğeni Toplayan Windows 20

Fatih Akgün

Yorum Yap