Teknolojix Haber
DONANIM YAZILIM

iOS ve iPad OS 14.2 Beta Güncellemesi Sonunda Geldi!

iOS 14, diğer birçok değişikliğin yanı sıra, iOS ve iPad OS cihazlarında ve ana ekranlarında büyük değişikliklerle geçen hafta resmi olarak piyasaya sürülmüştü. 

Bir haftadan kısa bir süre sonra AppleiOS 14.2 Public Beta sürümü ile birlikte aşamalı güncellemeler üzerinde şimdiden sıkı bir şekilde çalışıyor. 

Beta artık bir Apple Kimliği ve uyumlu bir iPhone veya iPad cihazı olan herkese açık. iOS 14.2, Shazam’ın (Apple tarafından yeni edinilen) müzik tanıma yeteneklerini yönetebilen Kontrol Merkezi’ne yeni bir Müzik Tanıma işlevi getiriyor. Bu uygulama, Shazam benzeri ambiyansla çalan müziği tanımanıza izin verecek ve ayrıca uygulamalarda çalan müziği tanıyabilecek.

Ayrıca, müzik durmuşken çalmak isteyebileceğiniz veya yakın zamanda çalınan müziği görüntüleyen kontrol merkezi için yeni güncellenmiş bir “Şimdi Yürütülüyor” widget’ı da bulunduruyor. Açıkçası AirPlay için yeni bir arayüz, birden çok AirPlay 2 cihazına bağlanmayı kolaylaştıracak. 

Son olarak, yeni bir “Kişi algılama” özelliği bulunuyor ki bu özellik bir kişinin sizden ne kadar uzakta durduğunu tahmin etmek için kamerayı kullanacak. Günümüzün sosyal açıdan uzak toplumu için şık bir araç diyebiliriz. 

Related posts

Koronavirüse Karşı Aşı ve İlaç Geliştirmek İçin Süper Bilgisayardan Yardım Alınıyor

Fatih Akgün

Microsoft Edge, Artık PDF Dosyalarında Yapılacak Düzenlemeleri Kaydedecek!

Fatih Akgün

SİZ DE BİR “MODERN KAHRAMAN” OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Fatih Akgün

Yorum Yap