Teknolojix Haber
MOBİL

iPhone 11 Ekran Sorunu Ortaya Çıktı!

Apple’ın iPhone 11 modelleri ile ilgili yeni bir sorun daha ortaya çıktı. Bir süre önce çeşitli kullanıcılar tarafından gelmeye başlayan iPhone 11 ekran sorunu bildirimleri, dikkatleri yeniden iOS 13.5.1 güncellemesi tarafına çevirmiş oldu. Anlaşılan o ki Apple’ın hata düzeltmeleri listesine bir yenisi daha eklenmiş durumda.

iPhone 11 ekran sorunu ortaya çıktı

Kullanıcılardan gelmeye başlayan şikayetlere göre iPhone 11 modellerinde, kilit açıldıktan sonra ekran birkaç saniye yeşil tonlarında görünüyor. Gelen şikayetler dikkate alındığında, bu yeşil ekran sorununun iPhone 11iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin üçünde de görünmeye başladığını söylemek mümkün oluyor.

Bazı kullanıcılar ise bu iPhone 11 ekran sorunu için, parlaklığın en düşük seviyede olduğu durumlarda ortaya çıktığı açıklamasını yapıyor. Bir başka kullanıcı grubu ise iOS 13.5.1 güncellemesinden sonra bu sorunun ortaya çıkmaya başladığını ifade ediyor. Bu da akıllara söz konusu bu sorunun, donanım bazlı değil de yazılım bazlı olduğunu getirmiş oluyor.

Bununla beraber hem iPhone 11 hem de iPhone 11 Pro modellerinde görünmesi, donanım sorunu olma ihtimalini düşünüyor. Zira hem LCD hem de OLED tarafında aynı sorunun benzer zamanda ortaya çıkma ihtimali oldukça düşük. Nitekim Apple’ın iOS 13.5 güncelleme hatalarına, bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Şu an için ne kadarlık bir iPhone 11 kullanıcısının bu hata ile karşılaştığı konusunda ise net olarak bir bilgi bulunmuyor. Anlaşılan o ki kısa bir süre içerisinde, iOS 13.5.5 güncellemesi ile söz konusu bu hatanın önüne geçilmeye çalışılmış olunacak.

Related posts

Motorola’nın Katlanabilir Telefonu Razr’ın Yeni Modeli Geliyor!!

Fatih Akgün

Xiaomi MIUI 12’nin Yeni Özelliğinin Desteklendiği Cihazlar Belli Oldu!!

Fatih Akgün

5G’ye Nokia Eli Değdi! Fiyatıyla Dikkat Çeken Nokia 8.3 5G Tanıtıldı!

Fatih Akgün

Yorum Yap