Teknolojix Haber
MOBİL

iPhone 13 Kamera Özellikleri Sızdı!

Daha iPhone 12 Ortada Yok Ama iPhone 13 Kamera Özellikleri Şimdiden Sızmış Durumda!

iPhone 12 daha tanıtılmadı; hatta tanıtılmasının birkaç ay ertelenebileceği konuşuluyor. Ama bu durum, iPhore 13 söylentilerini durdurmak için yeterli değil. iPhone 13‘ün kamera özellikleri şimdiden sızmış durumda. Bilgilere göre yeni kamera, bir hayli “farklı” olacak.

Eylül ayında tanıtılacak iPhone 12 serisinin 4 farklı model ile beraber çıkması bekleniyor. iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak gelecek telefonlar, birbirinden farklı kamera özellikleri içerecek, fakat iPhone 13 hepsini tarihe gömecek gibi.

Twitter’da sızıntılar yayınlayan @choco_bit adlı bir kullanıcı, iPhone 13 hakkında çeşitli kamera iddialarında bulunmuş. Dediğine göre iPhone 13‘ün ana kamerası tam 64 MP olacakken, telefonda ayrıca 40 MP telefoto lens yer alacak. Bu kamera ile 3x – 5x optik zum ve 15x-20x dijital zum olanacağı tanınacakken, telefonda ayrıca 64 MP anamorfik lens ile 40 MP ultra geniş açılı kamera yer alacak. Tüm bunların yanı sıra iPhone 13‘te LiDAR 4.0 da yer alacak.

Bu bilgilere göre iPhone 13, kamera açısından oldukça zengin olacak gibi. Zira iPhone 12 Pro Max gibi tepe model için bilinen kameralar; 12 MP ana kamera, 12 MP telefoto, 12 MP ultra geniş açılı ve ToF 3D LiDAR tarayıcı şeklinde. Fakat buna karşılık ana kameranın 64 MP olacağına ilişkin söylentiler de mevcut. Bakalım Apple, karşımıza nasıl bir model çıkartacak. Sonrasında da iPhone 13‘ü konuşmak için önümüzde uzun bir zaman olacak.

Related posts

Huawei Mate 40’ın Kamerası ve İşlemcisi İçin Yeni Bir İddia..

Fatih Akgün

Twitter’ın iOS ve Android Uygulamalarında Bilinmeyen Özellikleri…

Meryem ACAR

En İyi iPad Modeli Hangisi? iPad Nasıl Seçilir? Okumadan İpad Almayın

Yasemin ACAR

Yorum Yap