Teknolojix Haber
DONANIM

iPhone Ekranındaki Turuncu Işık Nedir? İOS 14’e Eklenen Yeni Özellik Ne İşe Yarıyor?

iPhone ekranındaki turuncu noktanın ne işe yaradığı sorusu, iOS 14 güncellemesini telefonuna yükleyenler tarafından merak konusu oldu. İşte iPhone’daki turuncu noktanın anlamı ve nasıl kullanılacağı… 

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 14 güncellemesini sundu. Güncellemenin ardından iPhone ekranlarında beliren turuncu nokta dikkat çekti. Şebeke göstergesi çubuklarının üzerinde bulunan turuncu noktanın ne işe yaradığı da merak konusu oldu. 

iPhone Ekranındaki Turuncu Nokta Nedir? 

iPhone ekranının üst kısmında yer alan turuncu nokta, telefonunuzda kamera ya da mikrofon gibi donanımları kullanan hangi uygulamaların bulunduğunu gösteriyor.  

Apple’ın getirdiği bu yeni özellik, uygulamaların güvenilirliği açısından önemli. Kullanıcılar turuncu nokta özelliği sayesinde hangi uygulamaların mikrofon ya da kamera gibi özel donanımlara ulaştıklarını gösteriyor. 

İphone’daki Turuncu Nokta Özelliği Nasıl Kullanılır? 

Telefonunuzdaki uygulamalardan hangilerinin kamera ve mikrofona ulaştığını görüntülemek isterseniz, telefonunuzun “Ayarlar” bölümünden “Gizlilik” alt menüsü girerek buradan sorunuzun yanıtına ulaşabilirsiniz. 

Related posts

Huawei MateBook X Pro Official Video

Fatih Akgün

NVIDIA Ampere GA100 Tanıtıldı!!

Fatih Akgün

Sophos’tan Chrome OS, Android ve iOS işletim sistemiyle çalışan mobil cihazlar cepte soyguna son veren ücretsiz yazılım…

Meryem ACAR

Yorum Yap