Teknolojix Haber
YAZILIM

iPhone Mail Uygulamasında Güvenlik Açığı Bulundu!

Bir süredir iPhone ve iPad’te yer alan Mail uygulamasında açık olduğu söylentileri Apple tarafından da doğrulandı.

Şimdi de uzun bir süredir var olan ve yeni keşfedilen bir iPhone güvenlik açığı ortaya çıktı. Keşfedilen bu güvenlik açığı ile hackerlar, kolaylıkla iPhone’un kontrolünü ele geçirebiliyor ve bilgileri sızdırabiliyor. Lakin bu açık üzerinden telefon ya da tabletinizin kontrolüne tam erişim hali hazırda pek de mümkün değil.

 

 

Amerika merkezli siber güvenlik şirketi ZecOps tarafından gelen bilgilere göre Apple’ın Mail uygulamasındaki söz konusu bu açık, iOS 6 sürümünden bu yana devam ediyor.

Apple yetkilileri konu üzerinde titizlikle çalıştıklarını ve yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte bu açığın tamamen kapatılacağını söylüyor. Başka bir değişle önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan iOS 13.4.5 güncellemesi ile bahse konu açık tamamen giderilmiş olacak. Lakin bu güncelleme gelene kadar belki de iPhone ya da iPad’inizde yer alan Mail uygulamasını kullanmamak daha doğru olacaktır.

Öte yandan bu açığın aktif olarak kullanılmasının kullanıcılara gönderilen bir mail aracılığı ile gerçekleştiği belirtiliyor. Dolayısıyla tarafına gelen e-postaları açarak daha dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz.

Related posts

Android Cihazları Hedef Alan Gelişmiş Bir Saldırı Tespit Edildi

Fatih Akgün

Opera, Hem Mobil Hem de Masaüstü İçin Kullanıcı Sayılarını Açıkladı

Fatih Akgün

2019’da En Çok Güvenlik Açığı Veren İşletim Sistemi: Android

Yorum Yap