Teknolojix Haber
SEKTÖREL

iPhone Satışları Düşebilir!

iPhone satışlarının, küresel Koronavirüs salgınından alacağı darbe, rakamlara nasıl yansıyacak? Yeni rapora göre bu darbe, oldukça sert olabilir. Covid-19 ve salgını engellemeye yönelik sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle Apple’ın iPhone sevkiyatının nisan-haziran aylarında %36 düşebileceği düşünülüyor.

Goldman Sachs’ın raporuna göre Apple’ın işleri, bundan sonraki çeyrekte de toparlanmayabilir çünkü firma, amiral gemisi telefonunu kasımda piyasaya sürebilir. Goldman Sachs’a göre bu dönemde iPhone kullanıcılarının Apple’a olan bağlılıklarında bir gerileme olmayacak ancak kullanıcılar, satın alma kararlarını erteleyebilir veya geçen hafta tanıtılan iPhone SE 2020 gibi daha ucuz modellere yönelebilirler. Rapor, bunun sadece Apple’a has bir durum olmadığının da altını çizerken tüketici cihazlarının ortalama fiyatlarının önümüzdeki birkaç ayda düşebileceğini söylüyor.

Bloomberg tarafından yapılan bir anket ile, haziranda sonlanan çeyrek boyunca Apple’ın 28 milyon cihaz satabileceği sonucu çıkmıştı. Bu, önceki yılın rakamlarına göre sert bir düşüşün yaşandığı anlamına geliyor. Buna karşın patron Tim Cook, geçen haftaki bir toplantıda olumlu bir bakış açısına sahipti. Bloomberg’e göre Cook, Apple’ın güçlü finansal konumunun altını çizdi ve ar-ge’ye yapılan yatırımların, aynı zamanda yeni ürünlerin tanıtımının devam edeceğini söyledi.

Related posts

Yerli Üretim: “Video laringoskop” cihazı tanıtıldı

Fatih Akgün

72 Tank Taşıyıcı MSB’ye Teslim Edildi

Fatih Akgün

Amazon’dan Satış Yasağı: Corona Virüsü Nedeniyle Abartı Fiyatlara Satılan Bir Milyon Ürün Kaldırıldı

Fatih Akgün

Yorum Yap