Teknolojix Haber
YAŞAM

iPhone’larınızı Corona Virüsünden Nasıl Temizleyeceğinizi Anlatıyoruz !

Corona virüsünün ABD’de yayılmaya başlaması, ABD merkezli şirketleri harekete geçirdi. Müşterilerine Corona virüsünden korunma yöntemlerini anlatmaya başlayan şirketlerden bir tanesi de Apple oldu. Şirkete göre Apple ürünlerini temizlerken Clorox gibi temizlik ürünlerinin kullanılmasında bir mani yok.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp pek çok ülkeye yayılan corona virüsü, her geçen gün biraz daha korkutucu hal alıyor. Bugün itibarıyla 4.026 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan virüs en çok; Çin, İtalya, Güney Kore ve İran’ı etkiledi. Ülkemizde şu ana kadar görülmemiş olan Corona virüsü, vatandaşları tedirgin etmeye devam ederken yetkililer de Corona virüsüne karşı önlem alabilmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Corona virüsü, dış ortamda canlı olarak kalabiliyor. Bu da her zaman için en çok kullandığımız uzvumuz olan ellerimizin, bu virüs için ideal bir taşıyıcı olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla Corona virüsü riski azalana ya da tamamen geçene kadar ilk olarak ellerimizin temizliğine dikkat etmemiz şart. Ancak sadece ellerimizi temiz tutmak tek başına tabii ki de yeterli değil. Gün boyunca ellerimizle en çok dokunduğumuz nesneler olan akıllı telefonların temizliği de fazlasıyla önemli.

Apple, iPhone ve diğer cihazların nasıl temizlenmesi gerektiği ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamaların dikkat çeken noktası, Clorox gibi güçlü temizlik ürünleri ile uyarılara dikkat ederek temizlik yapmanın iPhone ya da diğer cihazlara herhangi bir zararının olmaması. Şimdi, Apple’ın bu konuyla ilgili neler söylediğine ve iPhone’larınızı nasıl temizlemeniz gerektiğine bakalım.

Apple’dan taze taze salgınlara karşı iPhone Temizlik önerileri:

Apple, akıllı telefonlarınızı yüzde 70 izopropil alkollü mendil ya da antibakteriyel mendillerle silebileceğinizi söylüyor. Temizlik sırasında kumaş bez gibi temizlik maddelerin kullanılmaması gerektiğini ifade eden şirket, telefonların doğrudan temizlik malzemelerin içine daldırılmaması gerektiğinin de altını çiziyor. Apple’ın açıklamalarına göre iPhone’ları temizlerken, yüzeylere fazla bastırmamak gerekiyor.

Apple’ın tavsiyelerine uymanız halinde, sahip olduğunuz iPhone veya Apple’ın diğer cihazlarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Böylelikle hem telefonunuza zarar vermemiş hem de telefonunuzdaki hijyeni sağlamış olursunuz. Corona virüsünün can almaya devam ettiği şu günlerde, özellikle elleri ve akıllı telefonları temiz tutmakta yarar var.

Related posts

İnsanlık yararına teknolojiler TEKNOFEST’te yarışacak

Fatih Akgün

Evden Çalışan İnsanların Çoğalması Güvenlik Riski Oluşturuyor mu?

Fatih Akgün

Bill Gates TEDX ‘de Corona Virüs Salgınını Öngörmüş!

Fatih Akgün

Yorum Yap