Teknolojix Haber
SEKTÖREL

İşletmelerin hayatını kolaylaştıran StockMount

İşletmelerin hayatını kolaylaştıran StockMount

İşletmelerin hayatını kolaylaştıran StockMount

 e-Ticaret siteleri ve  programını birbirine bağlayan ve tüm e-Ticareti tek ekrandan yönetmeyi sağlayan İşletmelerin hayatını kolaylaştıran StockMount un kurucusu ve CEO’su Tarkan Haserin Ekonomiste verdiği röportajada

QNBFinansbank’ın ‘Dijital Köprü’ hizmetinden faydalanan firmalardan biri olan StockMount’un bu hizmet sayesinde büyüme hızını çok daha hızlı sürdüreceğini söyleyen Tarkan Haser, e-Ticaretin öneminin ve etkisinin yıllar içinde daha da artacağını belirtiyor.

İşletmelerin hayatını kolaylaştıran StockMount’un piyasaya çıkışı

CEO Tarkan Haser, Haser Yazılım firması nın ERP kullanan müşterileri  mağazalarında ürün listeleme, ürünleri otomatik güncelleme, siparişlerini ERP programına aktarma talepleri artmaya başlayınca StockMount fikrinin ortaya çıktığının iletiyor. Haser Yazılım’ın bir ürünü olarak hazırlanan,  StockMount, 16 Mart 2015 tarihinde piyasaya çıktı.

StockMount’un hizmetleri

Gelişen teknoloji ve hızla büyüyen e-Ticaret pazarı,işletmelerin birden çok pazara yönelmesini sağladığından bu pazar-yerilrine ürün eklemek, ürünleri güncellemek, bunun yanında tüm platformlardan gelen siparişleri ayrı ekranlardan yönetmek hem çok zor hemde hataya açık oluyor.

StockMount, e-Ticaret yapan firmaların tüm işlemlerini tek ekran üzerinden yönetmesini sağlayarak firmaların hayatını kolaylaştırıyor. StockMount satıcı firmanın tüm ürünlerini bir kaynaktan alır. Ve işletmeci istediğinde nerede ne ürün satılmış hepsini tek ekrandan takip edebiliyor.

İşletmelerin iş süreçlerini otomize eden şirketişlerin dijitalleştirilmesini sağlamış oluyor. Böylelikle işletmeler bu süreçlerin zorluklarını yaşamadan dijitalleşip otomatikleşen süreçte gelenmüşteri isteklerine odaklanarak ürün geliştirmeye daha çok vakit ayırabiliyor.

StockMount yeni ürünleri listelemek, fiyat ve stok bilgilerine güncellemek gibi zorlukları    işletmelerin kuralları doğrultusunda otomatikleştirip gerekli takibi yaparak kolaylık sağlıyor.

e-Fatura alanında gelişmiş

Kullanıcılarının StockMount paneli üzerinde otomatik olarak e-Fatura oluşturmasını sağlayan firma bu geçişte hazırlıklarını önceden tamamladığından süreci hızlı atlatmış.

Böylelikle kullanıcıları her bir sipariş için tek tek fatura bilgisi girmek gibi önemli bir zahmetten kurtulmuş oluyor. En önemli özelliklerden biri de  QNBFinasbank Dijital Köprü müşterileri, StockMount’un QNB eFinans e-Fatura entegrasyonunu da ücretsiz kullanabiliyor.

STOCKMOUNT SUNDUĞU SEKİZ HİZMET
1- Firmanın ürünlerinin tüm pazar yerleri ve e-Ticaret sitesinde listelenmesi,
2- Ürün fiyat ve stoklarının düzenli olarak güncellenmesi,
3- Tüm platformlardan gelen siparişlerin tek ekrandan yönetilmesi,
4- Fatura ve kargo etiketlerinin hazırlanabilmesi,
5- eFinans üzerinden otomatik e-Fatura / e-Arşiv oluşturabilmesi,
6- Stok takibi ve kontrolünün yapılabilmesi,
7- Müşterilerden gelen mesajların takibi ile beraber yanıtlanabilmesi,
8- Tüm sipariş, fatura ve tahsilat bilgilerinin ERP/ muhasebe programlarına aktarılabilmesi.

Kaynak:Ekonomist

Related posts

Apple FaceTime Yüzünden Müşterilerine Tazminat Ödeyecek!

Fatih Akgün

Karşınızda 2020 Alfa Romeo Giulia

Fatih Akgün

Apple Patronu Personelin çoğu hazirana kadar ofislere dönemeyecek dedi

Fatih Akgün

Yorum Yap