Teknolojix Haber
YAŞAM

İstanbul’da Cuma İndirimi Kuyruğu: Ayakkabı İçin Saatlerce Beklediler

İstanbul’daki bir spor mağazası, özel üretim olan bir ayakkabıyı “Cuma İndirimleri” kapsamında indirime soktu. Mağaza fiyatı 2.500 TL olan ayakkabı, bu indirim kapsamında 1.500 TL’ye düştü. Türkiye’de sadece 600 adet olduğu ifade edilen ayakkabı için uzun kuyruklar oluştu.

Kasım ayı, özellikle e-ticaret siteleri için indirim ayı olarak biliniyor. Bugüne dek sizlerle pek çok indirimin haberini paylaştık ancak bu seferki haberimiz, bugüne kadar yapmış olduklarımızdan biraz daha farklı. Çünkü bu sefer, fiyatı 1.500 TL’ye inen bir ayakkabının, nasıl uzun kuyruklar oluşturduğundan ve bu kuyruğun yağmur altında olmasından bahsedeceğiz.

Söz konusu olay İstanbul’da yaşandı. Teşvikiye’de bir spor mağazası, özel olarak üretilen bir ayakkabı modelini “Cuma İndirimleri” kapsamında indirime soktu. Normal fiyatı 2.500 TL olan bir ayakkabı, bu indirimler kapsamında 1.500 TL’den satışa sunuldu. Bu haberi duyan insanlar, yağmur çamur demeden uzun kuyruklar oluşturdu. Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı kuyrukta, ayakkabıyı satın alan kişiler için alkış tufanı koptu.

Uzun kuyruk oluşturan kişilerin çoğu, genç öğrencilerden oluşuyordu. Bölgede çekim yapmaya gelen basın mensuplarına demeç veren gençler, bu ayakkabıyı alabilmek için sabahın çok erken saatlerinde buraya geldiklerini ve sıraya girdiklerini, hatta isimlerini yazdırdıklarını ve okulu astıklarını söylediler. Bir öğrenci, söz konusu ayakkabının Türkiye’de sadece 600 adet bulunduğunu ifade etti.

Yine sırada bulunan başka bir vatandaş ise dün akşam saat 11’den beri sırada beklediğini ifade etti. Asgari ücretin 2.000 TL olduğu bir ülkede 2.500 TL’lik bir ayakkabının pahalı olduğunu söyleyen vatandaş, yine de bu ayakkabıya 1.500 TL karşılığında sahip olduğunu söyledi. Yaşanan gerginliklere de şahit olduğunu ifade eden vatandaş, böyle şeylere gerek olmadığını, kendisinin bu tartışmalara hiç girmediğini ifade etti.

Yağmur altında 'Kara Cuma' kuyruğu: 2500 liradan 1500 liraya inen ayakkabı için saatlerce sırada beklediler https://sptnkne.ws/A6GN

Yağmur altında 'Kara Cuma' kuyruğu: 2500 liradan 1500 liraya inen ayakkabı için saatlerce sırada beklediler https://sptnkne.ws/A6GN

Sputnik Türkiye paylaştı: 29 Kasım 2019 Cuma

Related posts

Petrolde Üzerine Para İstendi!!

Fatih Akgün

Dünyanın En Genç Üniversite Mezunu Olmaya Adaydı, Üniversiteyi Bıraktı

Fatih Akgün

Küresel yıldırma ve Siber Mobbing

Fatih Akgün

Yorum Yap