Teknolojix Haber
YAŞAM

İstanbul’da Görülen Corona Virüsü Hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Son Dakika Açıklaması Geldi

Son zamanlarda gündemi sıkça meşgul eden  Corona virüsü ilk önce Çin’in Wuhan ketinde görüldü. Ardından çok kısa bir sürede Çin, Güney Kore, İtalya, İran gibi ülkelere sıçrayan virüs, resmi açıklamalara göre şuanlık ülkemizde yok. Fakat geçtiğimiz günlerde İstanbul’da görülen Corona virüsü bir anda herkesi panikletti. Bunun üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da görülen corona virüsü hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sık sık sosyal medya hesabından Corona virüsüne dair açıklama yapıyor. Ülkemizde bulunduğu iddia edilen COVID-19 tipli Corona vakasının doğru olmadığını ve bu virüsün henüz ülkemize gelmediğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde, doktorların bir hastaya Corona virüsü tanısının koyulduğu belirlendi. Bunun üzerine olay kısa sürede büyüdü ve halk endişeye kapıldı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, doktorlar tarafından hastaya konan Corona tanısının yeni corona virüsü olmadığını ifade etti. Koca, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Yedikule Hastanesi’nde konulan tanı Yeni Corona virüs (COVID-19) değil, Human corona virüs NL63 tanısıdır. Virüs ailesinin çok eskiden beri iyi bilinen bir tipidir. Yol açtığı rahatsızlık basit soğuk algınlığıdır. Hastamıza acil şifalar diliyoruz. Mücadelemiz, virüsün yeni tipiyle.” 

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere Corona virüsü aslında içinde birden fazla çeşidi içeriyor. Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan virüs COVID-19 ile tanımlanıyor. Corona virüsü aslında ilk defa 1960 yılında görülmüştü. Bu virüs ilk çıktığı zaman yine Çin, Suudi Arabistan gibi ülkelerde görüldü. Şu an gündemde olan Corona virüsü COVID-19 olarak geçiyor ve henüz ülkemizde bu virüse sahip bir kişi tespit edilmedi. Bakan Fahrettin Koca, konuyu çok yakından takip ettiklerini dile getirdi.

 

 

 

Related posts

Bill Gates, 2019’un En İyi 5 Kitabını Seçti

Fatih Akgün

Son Dakika! Corona Virüs Salgınında Türkiye’de Son Durum

Fatih Akgün

Fahrettin Koca: ‘Ümitsiz olma rehavete kapılma’

Fatih Akgün

Yorum Yap