Teknolojix Haber
YAŞAM

İstanbul’da yeni bir elektrikli scooter kiralama girişimi: Dost

Tufan Vatandost ve Görkem Sarıca kurucuları tarafından Ekim  2019 yılının ayında kurulan Dost Elektrikli Scooter, 2020 Mart ayında hizmet başladı. Hizmetin amacı bildiğiniz gibi scooter kiralama.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde hızla popüler olan yeni ticaret girişi olarak da adlandıracağımız scooter kiralama işine İstanbul’da hizmet veren yeni bir işletme daha katıldı . Dost Elektrikli Scooter firması dışında  BinBin, HOP!, Martı, MOBI ve Palm gibi firmalarda aynı sektörde kullanıcılarına hizmet sunuyor.

Mart ayında hizmet veremeye başlayan; İstanbul’un Şişli semtinde hizmet veren Dost, 16 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Şu an için İstanbul’un Şişli semtinde hizmet veren Dost Elektrikli Scooter, rakipleri ile benzer bir fiyat politikasına sahip. 1,99 TL’lik açılış ücretine sahip olan Dost elektrikli scooterları dakika başına ise 0,59 TL talep ediyor. Kısacası 10 dakikalık bir Dost yolculuğunun fiyatı 8 TL.

Mart ayının sonuna kadar 10 TL’lik iki sürüşün ve açılışın ücretsiz olduğunu da ekleyelim. Şehir hayatına daha eğlenceli, trafiksiz ve çevreci bir yaklaşım getirmek için yola çıkan Dost Elektrikli Scooter girişimi, hem Android hem de iOS platformunda mobil uygulamalara sahip.

Diğer scooter kiralama girişimleri ile benzer bir çalışma mantığına sahip olan Dost Elektrikli Scooter’ı kullanmak için öncelikle uygulama aracılığı ile platforma üye olmanız gerekiyor. Sonrasında ise uygulama içinde yer alan haritadan size en yakın olan scooterı bulmanız gerekiyor

Scooter üzerinde bulunan QR kodu uygulamaya taratarak ise sürüşe başlayabilirsiniz. Yolculuğunuz bittiğinde ise uygun bir yere park etmeniz ve üzerinde bulunan fiziki kilidi kilitlemeniz gerekiyor. Son olarak ise uygulama içinden scooterın park halindeki bir fotoğrafını çekip göndermeniz gerekiyor.

 

Related posts

“Web Tapu” uygulaması koronavirüs tedbirleri kapsamında geliştirildi

Fatih Akgün

VR Teknolojisi ile Eğitim Yeniden Şekillenecek

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Drone ile Koronavirüs Tespiti Mümkün Mü?

Fatih Akgün

Yorum Yap