Teknolojix Haber
MOBİL YAZILIM

İşte Android’e Gelen Yeni Özellikler

Google, 2,5 milyar cihazda kullanılan mobil işletim sistemi olan Android’e gelecek yeni özellikler duyurdu.

 

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google, dünyada milyonlarca insanın kullandığı akıllı cihazlarda bulunan işletim sistemi olan Android’ e gelecek olan yenilikleri duyurdu.

Dünyada 2,5 Milyar mobil cihaz ve 190 Ülkede kullanılan Android işletim sistemi ile ilgili özelliler is şöyle:

 

1-Otomatik Sıfırlama

Android işletim sistemine yeni getirdiği bu özelliğin gizlilik ile ilgili olduğunu duyurdu.

Bu özellik ile birlikte google, sanal ayak izlerin otomatik olarak silinmesine olanak sağlıyor. Belli bir süre aktif olmayan uygulamaların izlerini talimat beklemeden sıfırlamasına olanak sağlıyor. İzinler Otomatik olarak kapatılıyor.

2- Araba Kullanımını Kolaylaştırıyor

Araba kullanımı sırasında Android işletim sisteminin daha kullanıcı dostu haline gelmesini isteyen Google, bu işletim sistemiyle çalışan mobil cihazların uyumlu araca bağlandığında otomatik olarak başlamasını sağlayacak.

Kısa mesajlara cevap vermeyi daha kolay ve güvenilir hale getirmeyi hedefleyen Google, akıllı yanıt sistemi getireceğini açıkladı.

Aracı çalıştırmak, kilidini açmak, ve kilitlemek gibi özellikleri de Android mobil cihazlar üzerinden yapılabileceğini duyuran Google, Diğer taraftan hızlı bir şekilde müzik dinlemeye başlamak için de yeni bir özellik getireceğini açıkladı.

 

3- Aile Zili ( Family Bell )

Google, Family Bell adlı yeni özellik sayesinde aile bireylerinin birbirlerinin günlük programlarını takip etmesine imkan sağlıyor.

Android işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlarda, akıllı ekran lar ve akıllı hoparlörler de kullanılabilecek özllelikle etkinlikleriniz yaklaşınca alarm  ve bildirim alabilecek ve takip edilebilecek.

Özelliği bir örnek ile açılayan Google yetkilisi, ” Aile yemeğine gidilecekse, herkesin bir uyarı alması sağlanıyor” dedi.

4-Google Anılar

Google, Android işletim sistemine ekleyeceği Google Fotoğraflar yeniliği ile “anılar” özelliğini de kullanıma sunuyor.

“Memories” özelliği ile önemli olaylardan oluşan video ve fotoğrafları birleştirirken kullanıcılar bölümleri özelleştirebilecek.

 

 

Şirket, Android kullanıcıların genelde tatil dönemlerinde kullanabileceği iki yeni widget duyurdu.

‘Google Play Kitaplar’ adıyla geliştirilen widget ile tatilde okunacak kitaplara kolayca erişim sağlayacak yeni özellik ile beraber sesli ya da yazılı kitaplara erişim takip edilebilecek.

Yeni geliştirilen Youtube Müzik widget’ı ile Google, uygulama üzerinden müzik dinlemeyi sadeleştirirken, ekrandan kolayca kontrol edilebilmesini sağlayacak.

Related posts

Xiaomi akıllı telefon ve bilekliklerde yüzde 30 indirim!

Fatih Akgün

Blog Web Sitesi Yapımı ve Bloggerlik

Genç Girişimci Kendi Telefon Markasını Kuran İlk Afro-Amerikan Kadın Oldu !

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım