Teknolojix Haber
YAZILIM

İşte Apple WWDC 2020 Etkinliğine Katılmaya Hak Kazanan Türk Öğrenciler!

COVID-19 nedeniyle ilk kez online formatta düzenlenecek olan Apple, Dünya  Geliştiriciler Konferansı’na Türkiye’den katılmaya hak kazanan öğrenciler belli oldu.

Her yıl yetenekli yazılımcıları bir araya getiren Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC), bu sene COVID-19 nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek. Buna rağmen Apple, bu seneki WWDC’nin bugüne kadarki en büyük geliştirici konferansı olacağını belirtiyor.

Etkinlik, 22 Haziran – 26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ve isteyen herkes ücretsiz olarak takip edilebilecek. Apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple Developer web sitesi, Apple TV uygulaması ve YouTube aracılığıyla çevrimiçi olarak yayınlanacak olan etkinlik, aynı zamanda Apple mühendisleriyle bire bir oturumlar da dahil olmak üzere 100’den fazla mühendislik ve tasarım oturumlarını da karşılayacak.

Apple, diğer ülkeler gibi Türkiye’den de burslu öğrenciler seçerek, onları WWDC’ye davet ediyor. Webrazzi’nin haberine göre, bugün itibarıyla bu devasa geliştirici ekonomistine ülkemizden katılmaya hak kazanan altı isim belli oldu. Etkinlik için davet alan öğrencilerin her biri, farklı bir alanda projeye üretiyor.

WWDC 2020’ye Türkiye’den katılmaya hak kazanan öğrenciler;

  1. Can Balkaya
  2. Ali Eren Ak
  3. Ataberk Turan
  4. Alkan Caner
  5. Mehmet Bertan Tarakçıoğlu
  6. Deniz Karakay

Related posts

Kurumsal e-Postaları bekleyen tehlike !

Fatih Akgün

Hindistan Başbakanın Twitter hesabı hack’lendi

Gaming Dünyasının merkezine bir bakış – Unreal Engine Nedir?

Özge Kandemir

Yorum Yap