Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Apple’ın Corona Virüse Karşı Son Hamlesi!

AppleABD‘deki sağlık çalışanlarını Corona virüsü salgını boyunca korumak için kolları adeta sıvadı. Yüz kalkanları tasarlayan şirket maskelerin üretimine hızlıca başladı. 

CEO Tim Cook, gelişmeyi, Pazar günü Twitter’da paylaştığı videoda duyurdu. Teknoloji devi, buna ek olarak, doktorlar ve hemşireler için 20 milyon yüz maskesi tedarik etmişti. Bunlar, havadaki partiküllerin en az yüzde 95’ini filtreleyen yüksek kaliteli N95 maskeleriydi.

Apple’ın yeni geliştirilen yüz kalkanlarının ilki, geçtiğimiz hafta California’nın Santa Clara Vadisi’ndeki Kaiser Permanente hastane tesislerine gönderildi. Cook, her kalkanın iki dakikadan az bir sürede kurulduğunu ve tamamen ayarlanabilir olduğunu belirterek, şimdiye kadar doktorların geri bildirimlerinin olumlu olduğunu ekledi. Şirket, bu kalkanların dağıtımını ABD’nin ötesinde de genişletmeyi umuyor.

Tim Cook videoda, “ABD’deki tıp uzmanları ve hükümet yetkilileri ile bunları acil olarak ihtiyaç duydukları yere ulaştırmak için işbirliği yapmaya devam ediyoruz.” dedi. Cook’a göre Apple, bu haftanın sonuna kadar 1 milyon yüz kalkanı üretecek. Daha sonrasında ise şirket, bunları gemi ile göndermeyi planlıyor.

Apple, bunların yanı sıra yakın zamanda en son Covid-19 bilgileri hakkında halkı güncel tutmaya yardımcı olacak bir uygulama geliştirdi. Şirket, Mart ayında Corona virüsü mücadelesi için 15 milyon dolar bağışladığını söyledi.

 

Related posts

Trafik Sigortasına İki Yeni Düzenleme!!

Fatih Akgün

BİYO BEYİN MÜHENDİSLİĞİ

Fatih Akgün

Facebook’a Reklam Vermeyeceğini Açıklayan İki Büyük Şirket Daha!.

Fatih Akgün

Yorum Yap