Teknolojix Haber
MOBİL TEKNOLOJİ (Genel)

İşte!! iPhone’larda Reklam Dönemi Başlıyor

Apple uygulama mağazası App Store kullanım şartlarını güncelledi. Ve söz konunu güncelleme ile Apple iPhone bildirimlerinde artık reklam göstermeye başlayacak.

iphone ile ilgili görsel sonucu

ABD merkezli teknoloji devi Apple, App Store   kullanım şartlarını geçtiğimiz günlerde revizyona girdi. Değişiklik kapsamında iOS geliştiricilerine yeni haklar tanındı.

iphone ile ilgili görsel sonucu

Ancak bu hak iPhone kullanıcılarının şimdiden tepkisini çekmiş durumda. ZDNet’te yer alan habere göre, iOS geliştiricileri artık yolladıkları bildirimlere reklam yerleştirebilecek.

 

iphone ile ilgili görsel sonucu

Başka bir deyişle güncelleme sonrası  iPhone kullanıcılarının telefonlarına reklam gönderilebilecek. Yapılan açıklamaya göre, Apple’ın yeni App Store kullanım şartları 30 Nisan’da kullanıma girecek.

Bu tarihten itibaren iOS 13 yazılım geliştirme kitinde reklam bildirimi aracı  da yer alacak. Bu sayede geliştiriciler uygulamaları üzerinden iPhone kullanıcılarına reklam içerikli bildirimler gönderebilecekler.

iPhone kullanıcıları uygulama içerisinden reklam bildirimlerine izin verme seçeneğini işaretleyerek, reklamları bildirim olarak almama şansına sahip olacak.

Related posts

Dünyanın En Hızlı Süper Bilgisayarı, Koronavirüsü Durdurabilecek 77 Kimyasal Buldu

Fatih Akgün

iPhone Kullanıcılarının %24’ü Android’e Geçti

Fatih Akgün

Türkiye’nin ilk sivil havacılık radar sistemi Milli Gözetim Radar’ında sona yaklaşıldı…

Meryem ACAR

Yorum Yap