Teknolojix Haber
MOBİL TEKNOLOJİ (Genel)

İşte!! iPhone’larda Reklam Dönemi Başlıyor

Apple uygulama mağazası App Store kullanım şartlarını güncelledi. Ve söz konunu güncelleme ile Apple iPhone bildirimlerinde artık reklam göstermeye başlayacak.

iphone ile ilgili görsel sonucu

ABD merkezli teknoloji devi Apple, App Store   kullanım şartlarını geçtiğimiz günlerde revizyona girdi. Değişiklik kapsamında iOS geliştiricilerine yeni haklar tanındı.

iphone ile ilgili görsel sonucu

Ancak bu hak iPhone kullanıcılarının şimdiden tepkisini çekmiş durumda. ZDNet’te yer alan habere göre, iOS geliştiricileri artık yolladıkları bildirimlere reklam yerleştirebilecek.

 

iphone ile ilgili görsel sonucu

Başka bir deyişle güncelleme sonrası  iPhone kullanıcılarının telefonlarına reklam gönderilebilecek. Yapılan açıklamaya göre, Apple’ın yeni App Store kullanım şartları 30 Nisan’da kullanıma girecek.

Bu tarihten itibaren iOS 13 yazılım geliştirme kitinde reklam bildirimi aracı  da yer alacak. Bu sayede geliştiriciler uygulamaları üzerinden iPhone kullanıcılarına reklam içerikli bildirimler gönderebilecekler.

iPhone kullanıcıları uygulama içerisinden reklam bildirimlerine izin verme seçeneğini işaretleyerek, reklamları bildirim olarak almama şansına sahip olacak.

Related posts

Apple Ekran içi Parmak İzi Sensörü Teknolojisini Kullanacak mı?

Fatih Akgün

Akıllı telefon Honor X10 Max ve X10 Pro Geliyor!

Fatih Akgün

LG, Velvet Serisiyle Birlikte Samsung’u Geride Bırakacak!

Fatih Akgün

Yorum Yap