Teknolojix Haber
OTOMOBİL

İşte yeni Opel Corsa

İşte yeni Opel Corsa

Dünya otomobil devi Opel, Corsa modelinin tamamen yenilenen altıncı neslini tanıttı.

Opel Corsa’nın tanıtım gecesinde konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Beş nesli ile ülkemizde son 20 yılda 220 binin üzeride müşteriye ulaştığımız Corsa modelimizin tamamen yenilenen altıncı neslini sizlerle buluşturuyor olmanın büyük bir heyecanını yaşıyoruz.

Opel, insan odaklı yaklaşımıyla son yıllarda hem dünya hem de Türkiye pazarında daha fazla Opel severe ulaşmaya devam ediyor. Yeni Opel Corsa da, Opel’in bu yaklaşımı doğrultusunda kullanıcısıyla buluşmaya hazırlanan bir model oldu.” dedi.

8 bin satacak

1 Mart itibarıyla satışa çıkacak olan yeni Corsa’nın fiyatları 114.4 ile 157 bin TL arasında değişiyor. 2019’da Türkiye’de yalaşık 3 bin adet satılan otomobilden bu yıl 8 bin adet satış hedefleniyor.

Boyutları büyüyen, iç mekanda bağlantı özellikleri, sürüş güvenlik sistemleri artan yeni Corsa’nın en hafif beş kapılı versiyonu 1 ton altına indirilerek 980 kg ağırlığa taşındı. 3 ayrı güç çıkışı olan 1.2 litre benzinli motor ve 1.5 litre dizel motorla satışa sunulan Yeni Corsa, 5 ya da 6 ileri manuel ve PSA’dan alınan 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile alınabilecek.

Related posts

Nikola, hiç satış yapmadan Ford ve Fiat’ı geride bıraktı!

Fatih Akgün

Son dakika: İşte Türkiye’nin otomobili! Yerli otomobilde dikkat çeken detay..

Meryem ACAR

No Touch (Temasız) Kullanım ile Otomobilleri Kontrol Devri Başlıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap