Teknolojix Haber
YAŞAM

İSTOÇ’ta işyerinde yangın: can kaybı yok.

İSTOÇ'ta işyerinde yangın: can kaybı yok.

İSTOÇ’ta işyerinde yangın: can kaybı yok.

İSTOÇ’ta bulunan geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı. Yangın bir anda bütün tesisi kaplarken, gökyüzünü kapkara dumanlar sardı. Ekiplerin yangını kontrol etmek için müdahalesi devam ediyor.İSTOÇ’ta işyerinde yangın: can kaybı yok.

İSTOÇ’ta bulunan Bağcılar Belediyesi’ne ait Ambalaj ve Kağıt Atık Geri Dönüşüm Tesisi’nde saat 19.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Alevlerin bir anda tesisi kapladığını gören görevliler itfaiyeye haber verdi. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Önce tesisin bahçesinde bulunan kağıt balyalarında başlayan yangın kısa sürede büyüdü.

Yangından ölen ya da yaralanan olmazken İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına almak için çalışmaları devam ediyor.

İSTOÇ
İSTOÇ’ta işyerinde yangın: can kaybı yok.

İstoç hakkında kısa bilgi

İSTOÇ Ticaret Merkezi; Eminönü bölgesindeki Tahtakale, Kantarcılar, Mercan, Yeşildirek, Küçükpazar, Süleymaniye, Sirkeci, Cağaloğlu ve Beyazıt’taki çeşitli mesleklere sahip toptancı esnafın bir araya gelerek kurduğu bir kooperatiftir.  Toptancı Esnafının Eminönü yarımadasındaki zor şartlarda çalışması, İstanbul içindeki giderek yoğunlaşan trafik, sağlıksız koşullara sahip işyerleri, dar sokaklar, ham maliye, nakliye ve benzeri sorunlar nedeni ile modern çalışma ortamlarına yönelik yeşil alanları bol, çok katlı işyerlerinden kurtulup, müstakil işyerlerine kavuşmak amacı ile kurulmuştur

1979 yılında 52 kurucu üye tarafından kuruluşu yapılan İSTOÇ Yapı Kooperatifi’nde bugün hırdavat, lüks hırdavat, plastik eşya, melamin, kırtasiye, kağıt, madeni eşya, gıda, büro ve mobilya malzemeleri, ev tekstili, züccaciye, medikal, promosyon ürünleri, av malzemeleri ve 2. el otomobil olmak üzere yaklaşık 35 meslek grubu yer almaktadır.

1984 yılında arazisine kavuşan İSTOÇ, Mahmutbey’de TEM Otoyolu’na 2 kilometre cepheli olmak üzere, 1 milyon 100 bin metrekare alanda kurulmuştur. Konum olarak ise Atatürk Havaalanı’na 11 kilometre uzaklıkta, Fatih Sultan Mehmet Boğaz Köprüsü’nün Bakırköy-Sefaköy ayrımının kesiştiği ve TEM Otoyolu Edirne otobanı gişelerine 1 kilometre uzaklıktadır. Esenler – Başakşehir Metro hattı İSTOÇ İstasyonu ile 2013 yılı Haziran ayından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Kaynak : Hürriyet, İSTOÇ

Related posts

Güvenilir Olmayan E-Ticaret Sitelerinden Alışveriş Yapmanın Ardındaki Korkunç Gerçek

Yasemin ACAR

Bu Sahte Fotoğraf İnterneti Salladı

Yağmur Kübra Yazıcı

Aamir Khan’dan açıklama geldi: O yardımı…

Yorum Yap