Teknolojix Haber
İNTERNET

İzmir ve Nevşehir’de “Arabalı Sinema” Etkinliği!

İzmir ve Nevşehir belediyeleri, vatandaşların özlemini gidermek ve hoş vakit geçirmelerini sağlamak için arabalı sinema etkinlikleri düzenledi.

 COVID-19, belki de hayatımızda hiç olmadığı kadar evde vakit geçirmemize sebep oldu ve farklı yaşam tarzı geliştirmemize neden oldu. İzmir ve Nevşehir belediyeleri, korona günlerinde evlerinde bunalan vatandaşlara biraz olsun moral verebilmek umuduyla arabalı sinema etkinlikleri düzenledi. Bostanlı, İnciraltı Demokrasi Meydanı, Fuar İzmir, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Buca ve Çiğli olmak üzere İzmir’in farklı noktalarında kurulan dev ekranlar, vatandaşların arabalarından inmeden sinema keyfi yaşamalarını sağladı.

Belediye ekipleri, filmi izleyen kişilere patlamış mısır, gazoz ve maske dağıtmayı da ihmal etmedi. Arabalı sinema etkinliğinin Fuar İzmir’deki ayağına katılan Nurettin Arabacı isimli bir vatandaş, organizasyonu sosyal medyadan gördüklerini ve hemen başvuru yaptıklarını söyledi. İlk defa arabalı sinema etkinliğine katıldıklarını belirten Arabacı, “Salgın nedeniyle iş dışında evden çıkmıyorduk. Çok sıkılmıştık, gerçekten bu etkinlik çok iyi oldu” dedi.  Etkinliğe katılan birçok kişi tarafından olumlu yorumlar yağdı.

Nevşehir Belediyesi’nin düzenlediği arabalı sinema etkinliği de en az İzmir’deki kadar renkli görüntülere sahne oldu. Bektik Mahallesi’nde bulunan kamyon ve tır garajına kurulan dev ekranın önüne araçlarını park eden vatandaşlar, belediye ekiplerinin ikram ettiği gazoz ve mısırlar eşliğinde etkinliğin ilk günü “Müslüm” filmini, ikinci gününde ise “Türk İşi Dondurma” filmini izledi.

 

Related posts

Spotify’den Beklenen Güncelleme Kullanıma Başlandı; İşte Spotify-Podcast

M. Büşra Kaya

Siber saldırıda 1 banka 3 Telekom operatörü etkilendi

Fatih Akgün

Netflix İstanbul’da ofis açıyor

Murat Yap

Yorum Yap