Teknolojix Haber
BİLİM YAŞAM

Japonya’da korkutan ‘Siyah Renkli Yağmur’

Japonya’da Tokyo yakınlarındaki bir şehirde yağan yağmurun siyah renkli olması, insanları şaşırttı ve bir anda gözlerin o bölgeye çevrilmesine neden oldu. Alınan örnekler üzerinde incelemeler yapılmaya başlandı.

Son dönemde Asya ve Uzak Doğu ülkeleri çeşitli sorunlarla boğuşuyor. COVID-19 salgını Çin’de ortaya çıkmıştı. Şimdi de Japonya’da yağan yağmurun siyah renkli olması insanlarda büyük korku uyandırdı. Yetkililer bu durumla ilgili çalışmalara devam ediyorlar.

 

Tokyo yakınlarındaki Ageo, Iwatsuki, Kuki ve Hasuda bölgelerinde yağan yağmur, siyah renkli olması nedeniyle dikkat çekti. Petrolü andıran bu sıvı, incelemeye alındı. İlk alınan bilgilere göre bu sıvı, radyasyon seviyesi testlerinde temiz çıktı.

Çeşitli haber sitelerine ve Twitter’da yapılan paylaşımlara göre 2 Mart’ta Hasuda şehrine ve Saitama bölgesine yağan siyah yağmur, insanları oldukça rahatsız etti. Bölgedeki yetkililer bu durumla ilgili pek çok şikâyet aldı.

Araştırmacılarsa bölge halkına havayı sürekli olarak incelediklerini söylerken yapılan testlerde ölçüm sonuçlarında havadaki maddelerden kaynaklı bir sorun olmadığı belirtiliyor. Japonya ve çevresinde pek çok aktif volkan bulunduğu için bölgedeki yanardağ aktiviteleri de incelendi. Bölgede şu anda bir volkan aktivitesi bulunmadığı tespit edildi. Nükleer silahlar ve nükleer tesislerle ilgili acı verici tecrübeleri bulunan ülke, bu değerleri de sürekli olarak ölçüyor ve takip ediyor ancak bu anlamda da bir sorun göze çarpmadığı anlaşıldı.

 

Related posts

Bill Gates’ten Haber Var!

Fatih Akgün

Bilim İnsanları, Antarktika’nın Geçmişte Yemyeşil Bir Yağmur Ormanı Olduğunu Keşfetti

Fatih Akgün

Bazı çalışanlara 12 gün idari izin!

Fatih Akgün

Yorum Yap