Teknolojix Haber
StartUp Projeler UYGULAMA

JustWatch : Sadece Seyret !

İlk olarak Berlin’de 2014 yılında David Croye tarafından hayata geçirilen bir uygulama JustWatch. Sayısız ülkede faaliyet gösteriyor. Yakın zamanda Türkiye’ye de geldi.

İnternetin bize sağlamış olduğu kolaylıklardan biri de yayın ortamlarının dijitale taşınmış olması. Bu konuda şüphesiz en çok bilinen ortamlar Netflix, BluTV gibi platformlar. Bu platformlarda pek çok içerik yer alsa da bunları kütüphane haline getirebilmek bütün platformları aynı uygulamada görmek istediği şeyi bulma konusunda müthiş bir kolaylık sağlıyor. JustWatch uygulaması hem bütün platformları içeriğinde toplayıp hem de bunları kişiye özel içerik seçenekleri ile sunabilen bir program.

 

 

Kişiye özel içerikler

Uygulamayı kullanabilmek için üye olmanız gerekmiyor fakat üye olduğunuz takdirde size özel listeler karşınıza çıkmaya başlıyor. Facebook veya Google hesabınızdan üye olabileceğiniz gibi JustWatch’a e-posta adresinizi kaydederek de kullanabilirsiniz.

JustWatch’ ı kullanmak çok kolay. Ana sayfasında bir çok içerik zaten mevcut. İlgilendiğiniz içeriği seçerek “bunun gibi daha fazlasını görmek istiyorum” bölümüne tıkladığınızda, alt sekme açılarak benzer içerikler size listeleniyor. Çıkan seçeneklerden beğendikleriniz arasından kendi listenizi oluşturabiliyorsunuz.

 

 

Uygulamada içerikleri nerede izleyebileceğiniz ile ilgili bilgiler ile satın alma ve kiralama ücretleri de karşınıza çıkıyor. İstediğiniz platformlara geçiş yapabilmenize olanak sunuyor.

Related posts

Çözümler “Bir Bilene Sor” İle Cebinizde

Fatih Akgün

Google’dan Seyahat Planını Kolaylaştıracak Tavsiyeleri!

Fatih Akgün

Skype bu özellikte Zoom’dan daha iyi!

Fatih Akgün

Yorum Yap